Sosyal Medya

Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler video izleme ve müzik dinleme unvanını elinde bulunduran YouTube’da milyonlarca video ve müzik bulunmaktadır. Uzun yıllardır YouTube video ve müzik indirmenin yollarını aramaktayız veya kullanmaktayız. Hazırlamış olduğumuz bu içerikte ise YouTube video ve müzik indirmenin çeşitli yollarını göstermekteyiz. Bu sayede istediğiniz video ve müzikleri kolaylıkla indirme avantajını elinizde bulundurmuş olacaksınız.

Dünyada en çok tercih edilen video ve müzik paylaşma programı olan YouTube, içerikleri üretenlerin haklarını koruyabilmek için videoların indirilmesini engellemektedir. Ancak kullanıcılar telefon hafızalarına kaydedilebilen ve diledikleri zaman ulaşabilecekleri videoları YouTube’dan talep etmektedirler. Bunun üzerine YouTube Premium özellik çıkartarak videolara indirme butonu ekleyerek videoların indirilmesini sağlamıştır. Ancak herkes de YouTube Premium özelliğine para vermek istemeyip almadığından bu özellikten birçok kişi mahrum kalmaktadır.

HD YouTube video indirme işlemi birçok farlı platformda farklı işlemleri bulunmaktadır. Sizlere Mac, Windows, Android ve iPhone (İOS) gibi platformlarda YouTube videoları indirilir onu detaylı bir şekilde anlatarak kolaylıkla video indirmenizi sağlamaktayız. Anlattığımız adımları adım adım uygulayarak kolay bir şekilde istediğiniz videoları indirebilirsiniz.

Youtube Video İndirme Programsız

YouTube da beğendiğiniz bir video var istediğiniz bu videoyu bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza indirmek istiyorsunuz. YouTube videolarını bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza indirmek için çeşitli birçok uygulama ve web sitesi bulunmaktadır. Hazırlamış olduğumuz bu içerikte bu uygulamaların ve web sayfalarının en güvenlilerini ve kullanışlı olanlarını sizlere sunacağız.

Youtube Video İndirme Siteleri Nelerdir?

Eğer Hd youtube video indirmek istiyorsanız bu işlemi herhangi bir uygulama yüklemeden web siteler üzerinden online youtube video indirme sitelerinden de yapabilirsiniz.

 1. AmoyShare Free Video Finder
youtube video indirme
AmoyShare Youtube video indirme

AmoyShare FVF YouTube videolarını indirme veya dönüştürmek için sizlerin işini kolaylaştıran bir web sayfasıdır. Öncelikle indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini kopyalayarak web sayfasında bulunan yere yapıştırıp, istediğiniz metot ile istediğiniz videoyu indirebilirsiniz.

 1. Gen YouTube
Gen YouTube Video İndirme
Gen YouTube Video İndirme

Gen YouTube’nin çok kolay bir yöntemi bulunmaktadır. İndirmek istediğiniz videonun URL’ sinin başına gen ekleyerek o videoyu istediğiniz platforma kolaylıkla indirebilirsiniz. Örnek; https://www.genyoutube.com/watch?v=fHJmSwt_gKA şeklinde yapabilirsiniz.

 1. Y2 Mate

Bu web sayfasın’ da sadece YouTube değil sosyal medyalarda gördüğünüz her türlü videoları’ da indirebilmektesiniz. Sayfaya girdikten sonra indirmek istediğiniz YouTube videosunun Url’ sini sayfada bulunan yere yapıştırarak istediğiniz her ere indirebilirsiniz.

 1. Save Form
Savefrom Youtube Video İndirme
Savefrom Youtube Video İndirme

Siteye doğrudan tarayıcı ile ulaşabilirsiniz. Siteden sadece YouTube videoları değil diğer platformların’ da videolarını kolaylıkla indirmenizi sağlamaktadır ve sayfada Youtube video indirme ile alakalı birçok seçenek bulunmaktadır. İndirmek istediğiniz şekilde videolar download edebilirsiniz.

Ayrıca bu sayfadan tarayıcı eklentisi yüklediğinizde YouTube’de videolarınızı izlerken indir tuşu karşınıza çıkmaktadır. Böylelikle başka siteye girmeden kolay ve hızlı bir şekilde videoyu bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz.

 1. Chatch Video

Chatch video sayfasında bulunan URL kısmına YouTube veya istediğiniz diğer platformların URL’ lerini yapıştırıp daha sonra Catch tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlem ile indirmek istediğini youtube videosunu kolaylıkla indirebilirsiniz.

 1. Ace Thinker

Ace Thinker de diğer web sayfaları gibi indirmek istediğiniz videoları kolaylıkla indirmenizi sağlamaktadır. Ancak Ace Thinker diğerlerinden biraz farklı çalışmaktadır, diğer sayfalarda URL veya anahtar kelime ile arama yaptırabilmektesiniz ancak Ace Thinker sadece URL ile çalışmaktadır. Yani anahtar kelime ile arama yaptığınız’ da çalışmayacaktır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayarak sayfada bulunan yere yapıştırarak istediğiniz videoyu kolaylıkla indirebilirsiniz.

 1. Youtube Mp4
İlginizi çekebilir:  Facebook Shops Nedir? Nasıl Kullanabilirim?

Youtubemp4 anlattığımız sayfalar arasında en çok tercih edilen sayfadır. Diğer sayfalara oranla daha basit bir ara yüzü bulunmaktadır. Ancak bu sayfadan sadece YouTube videolarını yükleyebilmektesiniz. İndirmek istediğiniz videoyu istediğiniz metotlar da indirebilmektesiniz.

Youtube Video İndirme Programları

 • 4K Video Downloader

Youtube da 4K videolar yüklenmesi ile birlikte en çok tercih edilen indirme uygulaması olmuştur. 4K YouTube video indirme uygulamalarından birisi olan 4K Downloader uygulaması indirmek istediğiniz videolar eğer 4K çözünürlükte yüklendi ise bu videoları yüksek çözünürlükte indirmenizi sağlamaktadır. Ayrıca uygulamada sanal gerçeklik videolarını indirmeniz için sunulan bir özellikte bulunaktadır ve YouTube mp seçeneği sayesinde M4A, MP4, MP3, M4A, MKV, FLV, 3GP, FLV gibi istediğiniz uzantılarda videolar indirebilirsiniz.

 • Winx Youtube Downloader

Bu uygulamayı sadece YouTube videolarını indirmek için değil diğer yabancı platformlardaki videoları veya sosyal medya gördüğünüz videoları da indirmenizi sağlamaktadır. Bu uygulama ara yüzü sayesinde kullanımı oldukça basittir. İstediğiniz videoyu bu program sayesinde metotlar da indirebilirsiniz.

 • Free Youtube Download

Bir diğer programımız ise Free Youtube Download. Bu program ile YouTube videolarını indirebilmek için şunları yapmanız gerekmektedir:

Cihazlarınıza bulunmasını istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp Free YouTube Download programına yapıştırarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.  

Youtube Video indirme mp4

Videolarınızı indirirken M4A, MP4, M4A, MKV, FLV, 3GP, FLV gibi formatları tercih edebilirsiniz fakat en tüm cihazlara uyumlu olarak çalışan tek uzantı mp4 uzantısıdır. Youtube Videolarınızı mp4 format ile indirdikten sonra diğer programlarda videolarınızı düzenleyerek kullanabilişiniz. Video düzenleme programlarının da hata vermeden kullandığı bir format olan mp4 uzantısı, size kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Youtube Video İndirme iPhone

Sevdiğiniz birçok videoyu ve müziği izlemek için en çok tercih edilen platformlar arsındadır. Tabi birçok platformda olduğu gibi bu iPhone kullanıcıları da internetsiz video izleyememektedir. İstediğimiz videoları daha sonra izlemek istesek de internet bağlantımız olmadığı sürece mümkün değil. Bu durumu yaşamamak için istediğiniz videoları telefonunuza veya tabletinize indirmeniz gerekmektedir. Yazımızın bu kısmında ise iPhone cihazlara nasıl kolaylıkla video indirebileceğinizi anlatmaktayız.

Ancak Apple cihazlarda sevdiğiniz videoları direk indirme gibi bir imkanınız bulunmamaktadır. İndirme işlemini uygulama yardımı olmadan indirememektesiniz.

Documents6

Bu uygulamayı kullanarak Apple cihazlarınıza istediğiniz videoları indirerek dilediğiniz zaman indirdiğiniz videolar ile zaman geçirebilirsiniz.

YouTube’dan Apple cihazlara nasıl video indirilir bunu anlatmaktayız.

 • Öncelikle Apple cihazlarınızdan YouTube’a giriş yapınız.
 • Daha sonra indirmek istediğiniz youtube videosunun URL kısmını kopyalayarak vermiş olduğumuz uygulamaya yapıştırmanız gerekiyor.
 • Sonrasında indirmek istediğiniz videonun metodunu seçerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Youtube Video indirme Android

Android kullananlar için rahat ve kolayca youtube vide indirme işlemi yapabileceği web site ve uygulamalar mevcut. Yukarı da anlattığımız web siteleri tarayıcıdan açarak android video indirme işlemi yapabilir ya da bazı uygulamalar kullanabilirsiniz. Peki Android için youtube indirme uygulamaları nelerdir?

Tüm Videolar İndiricisi 2019

tüm videolar indir

Yapımcısı InShot Inc olan bu program ile çok rahat, kolay ve hızlı bir şekilde istediğiniz uygulamadan video indirebilirsiniz. Tüm video uzantı formatlarını destekleyen bu uygulama tamamen ücretsiz bir uygulama olup videolarınızı ister SD kart içine isterse telefon hafızasına kayıt ederek daha sonra izlemenize sağlıyor.

Uygulama linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=all.video.downloader.allvideodownloader

SNAPTUBE

Facebook, Instagram, Whatsapp, TikTok, Twitter, Youtube gibi 50 site ve uygulamayı destekleyen bir uygulama. Ücretsiz bir şekilde video indirmenize yardımcı olan bu programı maalesef ki Google play zararlı içerik olarak görmektedir.

SnapTube APK olarak bulup indireceğiniz bu uygulama ile birçok platforma ait müzik, resim ve videoları cihazlarınıza indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Instagram Etkileşimini Arttırmanın 7 Yolu

Youtube video indirme apk kullarak videolarınızı indirebilirsiniz. Apk ya da uygulama kullanmak yerine ücretsiz şekilde tarayıcı kullanarak web sitelerden indirme işlemi daha kolay ve basittir..

Bir sonra ki yazımız Instagram Etkileşimini Arttırmanın 7 Yolu okumanız öneririz.

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube HD Video İndirme İşlemi Yapabilir miyim?
Evet yapabilirsiniz, Youtube Video İndirme seçeneklerinden videolarınızı full HD olarak 480p, 720p, 1020p kalitelerinde indirme seçeneklerini seçerek HD video indirebilirsiniz.
Youtube Video İndirme Ücretli mi?
Hayır ücretli değil, ücretsiz olarak web sitelerden ve tercih ettiğiniz uygulamalardan indirme işlemi sadece internet kotanızı harcar.
Youtube Video İndirmek Ne kadar İnternet Harcar?
İndirmek istediğiniz videonun kalitesi ve video uzunluğuna göre değişiklik gösterdiği için net bir cevap veremeyiz.
Youtube Kanaldan Video İndirsek Telif İçerir mi?
Evet indirmek istediğiniz şahış ve müzik videoların telif hakkını ihlal edebilirsiniz. Bu nedenle bu videoları indirip başka yerlerde kullanmamalısınız.
Youtube Video İndirme Güvenilir mi?
Kişisel bilgilerinizi girmediğiniz her web sitesi ve uygulama kısmen güvenilirdir. Eğer güven sorunu yaşıyorsanız çevrimiçi (online) olarak video indirmeyi tercih edin.
Youtube Videoları Reklamla Birlikte Mi İniyor?
Hayır Youtube videoları indirme işlemi sadece videoyu indirir izlerken gördüğünüz reklamları indirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu