Bilişim Teknolojileri

Wordpress Yorum Alanından URL / Website Kaldırma

Wordpress yorum alanından web site kaldırma işlemi ile anti-seo ve çöp backlinklerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yazımı okumanız da fayda var : )

İnternet sitelerinin %60’dan fazlasını Wordpress tabanlı sitelerden oluşuyor. Worpress’in zengin eklenti arşiviyle birçok tema ve eklenti ile web sitemizi istediğiniz şekille özelleştirebiliyoruz. Birçok sitenin wordpress kullanması nedeni ile hacklink, spam ve anti-seo çalışması yapan kişilerle karşılaşmalarına sebep oluyor.
Blogunuzda ki yazılarınıza worpdress yorum alanında bulunan site kısmını doldurarak backlink çöplüğüne dönüşebilir. Peki bunu nasıl çözebiliriz? Wordpress’in yorum formlarından web site kısmını kaldırarak.

Yorum alanına gelen yorumlar zararlı mı?

Web sitenizde yayınladığınız yazının içeriğine gelen her yorum zararlı değildir. Fakat yorumların içine eklenen site linkleri zararlı olabilir. Bu gelen dış linkler sitenizin SEO etkisini düşürerek spam filtresine takılmanıza ve sıralama kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle her yorumu ve linki tek tek kontrol etmektense yorum alanından url yani web site yazan kısmı kaldırmanızı öneririm.

Wordpress Yorum Alanından URL (website) Kısmı Nasıl Kaldırılır?

Wordpress Yorum Alanından URL - Website Kaldırma

Wordpress normal yorum formlarında standart olarak bu şekilde bir alan geliyor.
Bu alan otomatik spam botların en çok ziyaret ettiği kısımdır. Anti-Seo yapanlar sitenize zarar vermek için illegal linkler ekleyerek sitenizi zayıflatarak spam filtresine sokmak için kullanabiliyor.

Yorum alanında bulunan web site kısmını kaldırmanın iki yöntemi var.

1. Yöntem

Wordpress Paneline giriş yapın. Görünüm / Tema Düzenleyici / functions.php dosyasını açın. En aşağıya altta ki kodu eklemeniz yeterli olacaktır.
[php]function nocturnal_kapaturladresini_url($fields) {
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’nocturnal_kapaturladresini_url’);
[/php]

2. Yöntem

Ben kod ile uğraşamam diyorsanız eklenti kullanarak Wordpress yorum alanından web site kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.

Ekstra bir yöntem ise:

Yorum alanından web site kaldırma işlemi yapmaya gerek yok ben eklenen siteleri eklenen linklere nofollow ekleyerek zararsız hale getirmek istiyorum derseniz de aşağıda ki kodu kullanmasınız. Yine aynı şekilde Görünüm / Tema Düzenleyici / functions.php ekleme yapabilirsiniz.
[php]function yorumda_nofollow_link()
{
return ‘rel="nofollow noopener noreferrer"’;
}
add_filter(‘comments_popup_link_attributes’, ‘yorumda_nofollow_link’); ?[/php]

Wordpress Yorum Alanından Website Kaldırma

Ama benim önerim o alanı tamamen kaldırmanız ^-^

İlginizi çekebilir:  Wordpress Japonca İndex Sorunu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu