SEO

2021 WordPress SEO Eklentileri Nelerdir?

Wordpress SEO Eklentileri nelerdir? Wordpress de başarı yakalayan 2021 Yoast SEO, All in One SEO Pack, Rank Math gibi SEO eklentilerinin avantajlı taraflarını ve analizlerini yaparak başarıya adım atmaya hazır mısınız? Wordpress alt yapısına ait bir web siteniz varsa doğru eklenti seçimi ile internet dünyasında sıralamalara adım atabilirsiniz.

Web sitenizi SEO’ya uygun hale getirmelisiniz. Sitenizin hangi sektörde olduğu ya da kişisel olarak kullanmanızın bir önemi yok. Web site tasarımınızın kullanıcı odaklı (UX), hızlı erişim sağlanabilen ve aktif bir site olmalıdır. Bu sayede arama motorlarında yükselebilir ve anahtar kelimenizde sitenizin bulunma olasılığı artarak siteniz size verimli sonuçlar verir.

Wordpress SEO Eklentileri Nelerdir?

SEO eklentileri, anahtar kelimenizde ilerleyerek sitenizin arama motorlarında görünmesine yardımcı olur. Bunun için Wordpress SEO eklentilerden yardım alarak sitenizi sıralamaya sokmalısınız.

1- Yoast SEO

Yoast SEO eklentisi ücretsiz bir eklentidir. Sayfa içi SEO ayarlarını yaparak Google ve diğer arama motorları tarafından bulunmanıza yardımcı olur. Yoast SEO eklentisi ile organik hitinizi arttırabilir ve yükselebilirsiniz.

Yoast SEO Avantajları nelerdir?

Okunabilirlik Ölçümü: İçeriğinizin ne kadar okunabilir olduğunu ölçerek size önerilerde bulunur.

Anahtar Kelime: Eklediğiniz anahtar kelimeye göre, içeriğinizin ne kadar iyi olduğunu size söyler.

2- All In One SEO Pack

All in one SEO pack eklentisinin kullanımı Yoast SEO eklentisine göre daha basit. İçeriğinizin ilk cümlesine anahtar kelimenizi ekleyerek SEO yapmanızı sağlayan eklenti uğraşmak istemeyen için tercih edilebilir.

All In One SEO Avantajları

Kullanım ve Hız: Size sunduğunu kolaylık ile hızlı ve erişim kolaylığı ile zirveyi zorlayabilirsiniz.

WooCommerce: E-Ticaret sistemi kullananlar içinde özel ayarları var.

3- Rank Math

Rank Math SEO eklentisi son zamanlar çok hızlı şekilde yükselişe geçen eklentiler arasında. Diğer eklentilere nazaran daha anlaşılır şekilde ayrıntılar ve raporlar sunuyor.

Rank Math Avantajları

Kullanım: Arayüz olarak çok basit ve kullanışlı bir eklenti.

Resim optimizasyonu: Görsellerinize otomatik olarak alt etiketini ekleyerek sizi büyük bir dertten kurtarır.

404 Sayfa: Desteği ile anlaşılır raporlar verir.

4- SEO Framework

SEO Framework eklentisi WPMUDEV tarafından arz talep durumundan proje olarak üretilen ücretsiz SEO eklentisidir.

SEO Framework Avantajları

Gizli Mod desteği var ve URL yapılandırma ile kolayca düzenleme yapabilirsiniz.

SEO puanı ile web sitenizin site SEO puanını gösterir.

5- Premium SEO Pack

Premium SEO Pack eklentisi web sitenizi ve sitenizdeki görsellerinizi optimize etmenizi ve trafik çekmenizi sağlar. SEO ve SERP değerini artırmanıza, arama motoru sonuçlarında nasıl görünmelerini istediğinize karar vermenize ve sosyal medyayı unutmayalım.

Premium SEO Pack Avantajları

Her içerik için noindex ve nofollow meta etiketlerini kullanma özelliği.

Anahtar kelime, başlık ve açıklama düzenleme.

Woocommerce ve diğer e-ticaret eklentileriyle iyi çalışır.

6- SEOPressor

SEOPressor ile etkileşimi ve organik trafik alımını arttırır. Anahtar kelime ile içeriğinizi optimize eder. Arama motorlarının daha hızlı görmesini sağlar. Ücretli olan bu SEO eklentisini alarak detaylı kullanıma erişebilirsiniz.

SEOPressor Avantajları

Özel olarak HTML ve XML site haritaları oluşturur.

301 yönlendirmeleri yapabilir ve yönetebilirsiniz.

Google ve şemalarını ekleme ve kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Detaylı raporlama sunar.

7- Seo By Squirrly

Seo By Squirrly ücretsiz olan bu SEO eklentisi ile arama motorlarında üst sıralara gelmek için anahtar kelime tercihlerini iyi yapmalısınız. SEO 2020 by Squirrly, günlük olarak SEO Hedeflerini takip etmenizi sağlayan bir eklentidir.

Seo By Squirrly Avantajları

Size basit, yönlendirmeli ve anlaşılabilir bir akış sağlar.

Günlük, haftalık, aylık olarak veriler toplar.

8- SEO Internal Links

SEO Internal Links ile iç bağlantılar oluşturarak iç SEO yapabilirsiniz. Sayfa içi düzenlemesinde oldukça etkili olan SEO Internal Link eklentisi blog yazarları için iç bağlantıları nasıl kullanacağını bilmeyenler için yönlendiren eklenti.

SEO Internal Links Avantajları

Web siteniz hakkında size bilgi verir.

Eski ve yeni sayfaları anahtar kelime ile düzenleyebilirsiniz.

Hangi WordPress SEO Eklentisini Kullanmalıyım?

En iyi SEO eklentilerinin listesini yaptık. Benim fikrimi merak edenler olacaktır. Eklenti tercihi tamamen sizin alışkanlıklarınıza bağlı. Ben uzun zaman All in One SEO eklentisini kullansam da son zamanlarda Rank Math ilgimi çekmiyor değil. Siz SEO eklentisi seçerken ederken size kolay gelen, kullanırken sizi yormayacak ve anlayabileceğiniz eklentiyi tercih etmenizi öneririm.

Tüm SEO eklentilerinin mantığı ve çalışma şekli aynı olsa da web sitenizin içeriği ve sizin kullanım yetiniz önemlidir. Eğer Wordpress de E-ticaret kullanıyorsanız SEOPress eklentisi sizin için idealdir. Sıralamalara girip hitinizi arttırmak istiyorsanız Rank Math ya da Yoast SEO eklentisini tercih etmelisiniz.

Wordpress ve SEO alanlarında destek için bana iletişim sayfamdan ve sosyal medya adreslerimden ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elinize sağlık oldukca güzel bir anlatım olmuş. Daha detaylı bir anlatım gelirse ayarlarına girilirse daha güzel bir içerik ortaya çıkabilir. Elinize sağlık teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu