WordPress Japonca İndex Sorunu

Wordpress Japonca index Sorunu

WordPress Japonca İndex Sorunu

Bildiğiniz üzere wordpress ve benzeri sistemler açık kaynak kodlu olarak geliştirilen sistemlerdir. Wordpres alt yapısıda buna bağlı olarak açık kaynak kodludur. Bu yapılarda güvenlik açıkları çokça yaşanmaktadır. Bu güvenlik açıkları yıllarca verdiğiniz emeği bir anda heba edebilir. Bu nedenle bu ve benzeri yapılarda çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bu sorunla ilk olarak karşılaşmam çok sevdiğim bir abimin firmasının web sitesi bu sorunla karşı karşıyaydı. Bu sorunu çözmek ise günlerimi almıştı. Uzun araştırmalar ve uğraşlar sonucunda da sorunu 2 hafta sonunda çözumleyebilmiştim. Bu nedenle de benim gibi olan insanların çok fazla zaman kaybetmeden sorunu çözebilmesi için bu ypostı paylaşıyorum. Umarım işinizi görür 🙂

İlk yapmanız gereken işlem öncelik web sitenizin DB ile birlikte yedeğini almak. Daha sonra ise güncel wordpress sürümünü indirip FTP sunucusuna yüklemeniz gerekir. İndirdiğiniz dosyadaki içerikleri direk ftp ye atabilirsiniz. Mevcut sitem kaybolur diye sakın korkmayın. Birşey olaursa ben burdayım 🙂

Sonrasında ise her ihtimale karşı index.php dosyanızın içeriğini kontrol edin oraya eklenmiş olan kod satırları var ise onları temizleyin. Beraberin de DB üzerinde tabloları tek tek kontrol edin. Japonca olarak içerik girilmiş tablolarıda böylece temizleyin.

Sonrarınsda ise mevcut sitenizin sitemap dosyasını sıfırdan oluşturun. Sitemap dosyasını oluşturduktan sonra ise Google Console üzerinde sitemap dosyanızı ekleyin. Bu işlemide yaptıktan sonra Google’ın indexlediği tüm japonca içerikleri tespit edip google üzerinden kaldırma isteğinde bulunursanız japonca index sorununuz çok hızlı çözümlenir. Eğer bu işlemi yapmaz iseiz sorununuzun düzelmesi benim gibi 2 haftayı bulur. İndex alan link sayısına göre ise bu süreç baya bir uzayabilir.

Belirttiğim adımlar uygulandıkta sonra sorununzu düzelir. Fakat eğer bir seo çalışması vs var ise bu süreçten etkilenebilir. Bunuda belirtmiş olayım.

 

İlginizi çekebilir:  Mint Openvpn Client Kurulumu
Beğeni:
2 0
Görüntüleme:
319

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir