Wordpress

WordPress İçin En Güncel 10 Blog Teması

Wordpress için en güncel ve en iyi 10 Blog teması önerisinde bulunacağım. Son zamanlar da Jannah veya JNews teması arasında kalsada birçok blog kullanıcı, sizlere ücretsiz blog temaları toparladım. Birçok Wordpress kullanıcısı Blog Teması seçmekte zorlanıyor.  Hangi tema uygun, hangi tema size hitap ediyor bulmak blog yazarlığından daha zordur herhalde. İçinize sinen bir tema bulup, kendinize göre özelleştirdikten sonra kullanmaya başlamak herkesin yapabildiği bir şey değil.

Eğer tecrübeli ve uzman olduğunuz bir alan hakkında eğer blog sitesi açmak istiyorsanız sizlere wordpressi öneririm. Çünkü wordpressin ara yüzü oldukça basit ve erişebilirdir. Tabi bir blok oluşturmak için sadece wordpressi kurmanı yeterli olmayacak kendi blog konunuza göre bir tema seçmeli veya kendiniz oluşturmalısınız. Eğer HTML ve CSS kodlamalarını bilmiyorsanız tema yapmanız oldukça zor olabilmektedir. Bu durumlarda wordpressin kendi sitesinde veya büyük e-ticaret sitelerinden blog temaları satın alabilir veya ücretsiz temaları sitenize yükleyebilirsiniz.

WordPress İçin En Güncel 10 Blog Teması

Eğer sektörünüzden diğer blogların önüne geçmek isterseniz, Premium temalardan seçim yapmanızı öneririm. Çünkü Premium teme sizlere daha çok özellik ve seçenek sunar bunları sitenizde doğru kullandığınızda site trafiğiniz artabilir.

Ancak eğer sizin için önemli olan tema değil de site içeriği ise bu şekilde de zorda olsa bir başarı kazanabilirsiniz. Birçok temanın bir birinden farklı çeşitli gizli özellikleri vardır. Seçtiğiniz temanın alt yapısının sağlamlığına dikkat ederseniz eğer sıralamalarda ilk sıralarda çıkma olasılığınız artabilmektedir. Eğer sıralamalarda üst sıralarda çıkarsanız sitenizin trafiği artarak size para kazandırmaya başlayacaktır. Sizler için hazırlamış olduğum bu yazıda ise siteniz için en iyi 10 blog temasını inceleyeceğim.

Elegant Magazine Blog Teması

Elegant Magazine Blog Teması
Elegant Magazine Blog Teması

Elegant Magazine Blog Teması ile sitenizi ziyaret eden kullanıcıların dikkatini çekmesini istiyorsanız eğer seçenekler arasına elegan mahazineyi ekleyebilirsiniz. Genellikle haber ve dergi siteleri için tercih edilmektedir. Ancak uzmanlık alanı yazıları içinde kullanılabilmektedir. Sizlere sunduğu kolay geliştirmeler ve bileşenler ile sitenizi geliştirebilir ve kullanıcı çekebilirsiniz. Blog sitelerinden, haber sitelerinde kadar bir çok sayfa bu temayı kullanmaktadır. Temayı kullanarak istediğiniz her türlü siteyi açabilirsiniz.

 

Sparklink Blog Teması

Sparklink Blog Teması
Sparklink Blog Teması

Sparklink Blog Teması ise bir çok büyük blog sitesi tarafından ücretli sürümü kullanılan bir temadır. Ancak ücretsiz versiyonu da kullanılarak oluşturulmuş bir site bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonunda da bir çok seçeneği size sunmaktadırlar. Siteniz için sade ve iç açıcı bir tema arıyorsanız eğer sparlink tam aradığınız tema diyebilirim.

Sayfanın diğer sayfalara göre özel olmasının nedeni hem SEO uyumu hem de sayfanın yükleme süresinin normal düzeyde olmasıdır.

Versal Blog Teması

Versal Blog Teması

Versal Blog Teması, bu temanın 30+ farklı farklı seçeneği bulunmaktadır. Bu teme ile blog, yemek tarifi, teknoloji, magazin vb. bir çok site kurabilirsiniz. Temanın en iyi yanı ise ücretli olarak satılan diğer temalara göre özel widgetlar bulundurmaktadır.

Ayrıca sağ ve sola ekleyebileceğiniz resim içeren son yazılar veya özel kategorilerinizi öne çıkartabilirsiniz. Kodlama sisteminden dolayı SEO uyumlu ve açılma hızı oldukça düşük olan bu temayı incelemenizde fayda var derim.

Fascinate Blog Teması

Fascinate Blog Teması

Fascinate Blog Teması ile sitenizin daha çok modern ve minimal tasarımlarda olmasını isterseniz Fascinateyi tercihlerinizin arasına ekleyebilirsiniz. Bu tema ile seyahat, gurme veya tecrübeli olduğunuz işleri anlatabileceğiniz bir site yapabilirsiniz. Tema responsive bir temadır ve sosyal medya duyarlıdır. Kodlama mantığı ile web site yüklenme hızı en aza indirilmiştir.  Ayrıca günümüzde SEO’ nun web siteler için ne kadar önemli olduğunu duymuşsunuzdur. SEO’ su olmayan bir site anahtar kelime aramalarında sıralamalara çıkamamaktadır. Bu tem SEO ile uyumlu bir şekilde çalışarak Google sıralamalarında çıkmanıza destek olmaktadır. Bunun yanı sıra temayı ilk yüklediğinizde, jetpack, contact form 7, Yoast Seo, Google Adsense gibi bir çok önemli eklenti ile sitenize gelmektedir.

İlginizi çekebilir:  301 Yönlendirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Adsense WordPress Blog Teması

Adsense WordPress Blog Teması

Adsense WordPress Blog Teması

Adsense WordPress Blog Teması ile diğer temalara göre önde çıkmasındaki en büyük etken, Google adsense gelirini arttırma üzerine programlanmış bir temadır. Temanın alt yapısı oldukça sağlam bir şekilde programlanmıştır. Bu sayede hem SEO uyumlu hem de Google adsense gelirinizi arttırmaktadır. Ancak temanın kötü yanı ise ücretli olması ve ücretsiz sürümünün bulunmamasıdır.

Nisarg Blog Teması

Nisarg Blog Teması

Nisarg Blog Teması, eğer blog sayfanıza giren kullanıcılar hoş ve iç açıcı bir tasarım ile karşılaşmasını istiyorsanız bu temayı kesinlikle sizlere öneririm. Bu tema ile fotoğraf, yemek, seyahat vb. birçok blog sayfası oluşturabilirsiniz. Sitenizi geliştirirken tasarımı sayesinde sizlere doğal bir his verecektir, birde sitenizi ziyaret eden kullanıcıların hissettiklerini düşünün. Diğer temalara oranla boyutu oldukça düşüktür bu sayede sayfa yüklenme hızları da oldukça iyi seviyededir ve SEO dostu bir temadır. Temanın kodları Bootstrap 3, Framewordk gibi diller kullanılarak yazılmıştır.

Natural Lite Blog Teması

Natural Lite Blog Teması

Natural Lite Blog Teması ile sitenizi ziyaret edecek kitle eğer bayanlara yönelik ise bu temayı tercih edebilirsiniz, çünkü tema tasarımında oldukça çok desen içermektedir. Sade ve minimal temalara göre daha spesifik olabilmektedir. Bu temayı kullandığınız zaman tasarımı sayesinde kendinizi doğada hissedebileceksiniz. Doğa ile ilgili bilgilendirme içerikleri hazırlayacaksanız bu temayı kullanmanızı kesinlikle kullanmanızı öneririm.

Blog Prime Teması

Blog Prime Teması

Blog Prime Teması diğer ücretli ücretsiz bir çok temaya göre ücretsiz sürümünde oldukça fazla özellik barındırmaktadır. Kullanıcıları kendisine çekmesinin nedeni, Ana sayfa ve siteye girdiğiniz içerik düzenidir. Blog sayfanıza bu temayı kurarak güzel ve çekici bir görüntü oluşturabilirsiniz. Temayı incelediğiniz taktirde diğer blog temalarına göre daha hoş ve göz alıcı olduğunu fark edeceksiniz.

Point Blog Teması

Point Blog Teması

Point  Wordpress Blog Teması bir çok blog sayfası tarafından kullanılmaktadır. Wordpress de yaklaşık 10.000 üzerinde kurulmuştur. Diğer temalardan en çok ayıran özelliği ise temaya ayrı bir yönetim panelinin olmasıdır. Bu sayede temayı kolay bir şekilde temanızı özelleştirebilir veya kendinize özgü stiller oluşturabilirsiniz. Tema Mythemesshop tarafından, SEO’ ya uyumlu ve sayfa yükleme hızı oldukça düşük bir şekilde kodlanmıştır. Diğer ücretli temalardan herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Hatta bazı temalarda pro sürümde verilen özellikler bu temada ücretsiz sürümde verilmektedir.

Noblia Blog Teması

Noblia Blog Teması

Noblia Wordpress Blog Teması ile moda ve fotoğrafçılık sitelerinde kullanılması için tasarlanmıştır. Ancak ek olarak, yaşam tarzı ve seyahat sitelerinde de genellikle tercih edilen temalar arasında gelmektedir. Hoş ve kullanımı kolay bir temadır. Temayı özelleştirici kısmından dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Kullanıcıya sunduğu özellikler ve hız, performans da oldukça etkili bir temadır. SEO yandaşı olan bu tema ile birlikte anahtar kelime aratmasında sizleri üst sıralar da çıkartmaktadır.  Ayrıca Google adsense reklamlarını da ekleyebileceğiniz özel yerler bulunmaktadır.

Codilight Lite Blog Teması

Codilight Lite Blog Teması

Codilight Lite Blog Teması ile tecrübeli ve bilgili olduğunuz alanda blog sitesi çok iyi ve profesyonel bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Tema kodlanırken, SEO uyumu ve sayfa yüklenme hızı yapılarak kullanıcıya sunulmuştur. Tema ile magazin veya haber siteleri gibi siteler oluşturabilirsiniz. Ana sayfasında bulundurmuş olduğu slider ve kutu halinde eklemiş olduğunuz içerikler siteye farklılık katmaktadır.

Wordpress Blog Tema Nasıl Kurulur?

Tercih ettiğiniz temalardan seçerek ki aralarında en gözde olan Noblia, Blog Prime ve Codilight Lite Blog temaları oldukça dikkat çeken temalar arasında. halillacin.com.tr olarak sizlere özenle seçmiş olduğum temaların kurulumları oldukça basit, Worpdress panelinden tema adlarını yazarak temayı sitenize yükleyebilir, etkinleştirdikten sonra da düzenlemeye ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Wordpress bünyesinde bulunduğu için erişim ve kendi zevkinize göre özelleştirmeniz oldukça basit olacaktır.

İlginizi çekebilir:  WordPress Domain Değiştirme Nasıl Yapılır?

Wordpress Blog teması kurarken herhangi bir hata alırsanız ya da destek isterseniz yorum yazabilir, iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

İyi bloglamalar! : )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu