Hata ve ÇözümlerWordpress

Wordpress Bileşenleri Eski Haline Getirme (Classic Widgets)

Wordpress 5.8 sürümünün güncellemesi ile birlikte gelen birçok özellik ve yenilik geldi. Ama en çok bizi etkileyen yenilik ise Widgets yani bileşen güncellemesi oldu. Wordpress Bileşenleri eski haline nasıl getirebilirsiniz? Wordpress Widgets’ları klasik haline çevirme nasıl yapılır size bu konuda bilgi vereceğim.

WordPress Bileşenleri Eski Haline Getirme Nasıl Yapılır?

Wordpres 5.8 sürümü ile artık blok bileşenlere geçen Wordpress bazı temaların desteklememesi ile uyumsuz çalışan ya da sorun oluşturan temalar ile karşılaştı ve kullanıcılar bu durumdan oldukça şikayetçi.

Bileşenleri eski haline getirmek için eklenti kullanacağız. Eski sürümdeki haline alışkın olup son sürümdeki blok bileşenleri kullanmak istemeyenler için çözüm çok basit bu eklenti ile Klasik Bileşen ayarları tekrar yüklenecek.

Klasik düzenleyici yükleyerek metin editör alanını eski alıştığımız şekle yüklüyorsak bu eklenti ile de alışkın olduğumuz hale dönüş yapacak.

WordPress Classic Widgets Eklentisi

Wordpress 5.8 sürümü ile gelen block widgets görüntüsünden kurtulmanın tek yolu WordPress Classic Widgets eklentisi kullanmak. Sanırım uzun yıllar kullanılacağı ön görülen eklenti şuan 90.000 bin indirme yapılmış görülüyor. Bu gidişle de en kısa sürede milyon indirmeyi geçer : )

Eklentiyi indirmek için https://wordpress.org/plugins/classic-widgets/

Bu eklentiyi yükledikten sonra eski bileşen ayar ekranı karşınıza çıkacaktır. Eklentiyi yükledikten sonra yapmanız gereken hiçbir şey yok. Eklentiyi devredışı bırakmanız halinde blok bileşen haline dönecektir.

Bu Wordpress sorununu da çözdüğümüze göre hata ve çözümler kategorimizi ziyaret ederek işinize yarayacak konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu