Bilişim Teknolojileri

Toplu Mail Gönderme Hizmeti

Toplu mail gönderme hizmeti almak, etkinlikler ve kampanyalar hakkında sitenizdeki müşterileri veya aboneleri hızlı bir şekilde bilgilendirmenin iyi bir yoludur. Toplu e-posta hizmeti, işletmelere hem bir pazarlama çözümü hem de bir reklam aracı olarak fayda sağlayacaktır. Çoklu mail gönderme hizmeti, müşteri e-posta adresi bilgilerinin depolandığı veri tabanlarından alınarak gerçekleşir.

Toplu Mail Gönderimi Nedir?

Aynı türden maili birden çok alıcıya aynı anda göndermeye toplu mail gönderme denir. Otomatik olarak gerçekleşen bu işlemde bir mail ile milyonlarca alıcıya gönderim yapılabilir.

Toplu Maillerin Spam Klasörüne Düşmemesi için Neler Yapılmalıdır?

Toplu mail gönderildiğinde, mesajların alıcıların Gelen Kutularına başarılı şekilde iletildiği, kaliteli mail hizmeti için, gönderenin kişinin ya da firmanın belirli noktalara dikkat etmesi gerekir.

 • Gönderici mail sunucusunun geçerli bir PTR kaydına sahip olması gerekir.
 • SPF, DKIM, DMARC kayıtları, gönderenin etki alanı bölgesinde doğru bir şekilde belirtilmeli ve yapılandırılmalıdır.
 • Mail içeriğinde, abonelikten çıkmak için kullanıcıya “Aboneliği iptal et” linki eklenmelidir.
 • Her mailde gönderici ile ilgili bilgileri ve iletişim bilgilerini mutlaka belirtin. (Firma adı, ofis adresi, telefon numarası vb.)
 • Abone listenize kayıtlı olmayan mail adreslerine e-posta göndermeyin.
 • Kullanım dışı olan mail adreslerini listenizden çıkarın.
 • Toplu maili yalnızca listenizde onaylı kullanıcılara gönderin.

Toplu Mail Gönderme Ücretleri (2021)

Toplu mail gönderme hizmetlerinde, fiyat doğrudan mesaj gönderme sıklığına ve kilobayt cinsinden boyutuna bağlıdır. Toplu Mail hizmeti hakkında bilgi almak ve sipariş etmek için iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Gmail, kullanıcılarına mail adresleri sağlayan bireysel olarak ücretsiz, kurumsal mail kullanımı için ücretli olan bir mail servisidir. Gmail’in kişisel adresler şeklinde oluşu, Toplu mail gönderiminde birçok sıkıntı yaşanmasına neden olur. Kurumsal düzeyde müşterileriniz ile daha etkili ve güvenli iletişim kurmak için size özel çözümler sunuyoruz.

Gmail’den toplu mail gönderimi yaparken, aynı anda 30’dan fazla kişiye yapılan gönderimler, spam olarak algılanır. Bu sayıyı artırmanın yolları var, ancak hiçbir yol garantili bir yöntem değildir. Gönderdiğiniz maillerin içeriğinin güvenilirliği ve mail gönderimi yaptığınız kişi listesinin maillerinize verdiği reaksiyona bağlı olarak, bir gün içinde Gmail üzerinden yaptığınız toplu gönderimlerde maksimum kişi sayısını 50’ye kadar çıkartabilirsiniz. Bazı ücretli Gmail ve Chrome eklentilerini kullanarak, bu limiti daha da artırabilirsiniz.

Gmail ile toplu mail nasıl gönderilir? 30 kişiden az bir mail listeniz varsa, Gmail üzerinden toplu mail göndermeye hemen başlayabilirsiniz. Gmail’de toplu mail gönderirken adreslerini gizlemek için yapmanız gereken en önemli şey, gönderim yapacağınız tüm mail adreslerini Bcc bölümüne eklemek olacaktır. Bu şekilde yapıldığında, mail gönderimi yaptığınız kişiler, birbirlerinin mail adreslerini göremezler.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Limiti

Gmail üzerinden günlük toplu mail gönderme sınırı 500 adettir. Eğer tek bir maili 500’den fazla kişiye gönderirseniz limiti aştığınız için “Posta gönderme sınırına ulaştınız” mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

Günlük daha fazla kişiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişim kurun.

Gmail Toplu Mail Silme

Gmail kullanıcıları için toplu mail silme işlemi oldukça problemli olabiliyor. Gmail toplu mail silme işlemleri şu şekilde yapılır;

gmail toplu mail silme

 1. Gmail hesabınıza giriş yapın, gelen kutunuzdaki ekranda görünen ilk 50 e-postayı seçin.
 2. Bir seferde 50’den fazla maili silmek için “Bu sayfadaki 50 ileti dizisinin tümü seçildi. Birincil aramasındaki tüm ileti dizisini seç” yazısına tıklayın ve silin.

Outlook ile toplu mail göndermek

Outlook üzerinden toplu mail gönderme limiti maksimum 100 kişi ile sınırlıdır. Outlook toplu mail gönderimi yaparken “Kime” seçeneği üzerinden gelişmiş bölümüne tıklayın. “Yeni” yazan kısımdan “Yeni Dağıtım Listesi” yazan yeri seçin. Listenize bir isim verin daha sonra kayıt edin.

Günlük daha fazla kişiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişim kurun.

Yandex ile Toplu Mail Gönderme 2021

Yandex üzerinden toplu e-posta göndermek için şu adımları izleyin;

 • Adres defterine kişileri ekleyin.
 • Bu kişileri seçin, grubunuza ekleyin.
 • Mailinizi yazın.
 • “Alıcı” alanında, oluşturduğunuz grubun adını seçin ve gönderin.

Birden çok alıcıya mail göndermek için bir dağıtım grubu oluşturmanız gerekir.

Yandex ile toplu mail limiti

Yandex üzerinden kullanıcılara en fazla 500 kişi ile sınırlı olacak şekilde toplu kurumsal mail gönderebilirsiniz. Günlük daha fazla kişiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişim kurun.

Hedef Odaklı Toplu E-Posta Pazarlama Hizmeti Nasıl Yapılır?

İşletmeler müşterileriyle hızlı ve verimli bir şekilde iletişim kurma ihtiyacıyla karşı karşıyadır. İndirimler ve kampanyalar hakkında duyurular, özel günler için tebrikler ve müşterilere özel teklifler sunarken müşteri odaklı e-posta hizmetinden yararlanmalıdır. Bu aynı zamanda markanızın imajının önemli bir bileşenidir. İşletmenin finansal başarısı, e-postaların toplu gönderiminde ne kadar verimli gerçekleştiğine bağlıdır.

Mail gönderim ayarları doğru yapılmazsa bu tür e-postalar spam olarak algılanır ve alıcı posta sunucuları tarafından engellenir. Bu, müşterilerin mesaj almamasına ve muhtemelen firmanızın gelir kaybetmesine neden olacaktır. Aşağıdaki listede toplu mail hizmeti yapılırken spama düşmemek için neler yapılması gerektiği belirtilmiştir:

 • Gönderen mail sunucusunun IP adresi, ters DNS bölgesinde bir PTR kaydına sahip olmalıdır.
 • Gönderenin etki alanı için bir SPF kaydı oluşturun.
 • Her toplu mesajı imzalamak için benzersiz kriptografik DKIM’ler kullanın.
 • Mail, alıcının toplu e-posta aboneliğinden kolayca çıkabileceği URL’yi eklediğinizden emin olun.
 • Mailin mesaj içeriğine görseller eklemeyin bunun yerine sitenizin bağlantılarını ekleyin. Ekli resimler, alıcı posta sunucuları tarafından grafik spam olarak yorumlanabilir.

Firmanızda Bilişim Teknoloji Uzmanları, toplu e-posta dağıtımı için düzgün ve / veya yeterince verimli bir posta sunucusu kurmakta zorlanırsa bizimle iletişime geçin.

Alıcıların birbirini görmemesi için mail listesi nasıl yapılır?

BCC alanına adresler ekleyerek alıcıların diğer kişileri görmemesi için e-postanızdan bir posta listesi oluşturabilirsiniz. Ancak, tüm sunucularda gönderilen alıcı ve ileti sayısı konusunda bir sınırlama vardır. Böyle bir kutu hızla kilitlenebilir. Bu konu da destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Toplu Mail Gönderme

Toplu Mail Göndermek için SMTP Sunucusu Kiralama

Belirli bir e-posta adresine ya da toplu mail gönderme ile kullanıcılara mail gönderildiğinde, her zaman mailler alıcıya ulaşmaz. Smtp sunucular üzerinde gerçekleşen bu aktarımda, gerekli ayarların ve protokollerin doğru şekilde kurgulanması gerekir.

SMTP Nedir?

Basit Posta Aktarım Protokolü, 40 yıldan uzun bir süre önce icat edilmiş bir bilgi alışverişi yöntemi olan basit bir ileti aktarım protokolüdür. Uzun zaman olmasına rağmen, SMTP, posta sunucuları ve kullanıcılar arasında e-posta göndermek için hala başarıyla kullanılmaktadır.

SMTP ne işe yarar?

İşlem e-postaları, bildirimler, promosyonlar ve satış mesajları gibi sitenizin kullanıcılarına çeşitli bildirimler göndermek için bir SMTP sunucusu gerekecektir. Posta sunucusu, alıcılara tek bir tıklamayla posta listeleri göndermek için bir CRM veya muhasebe sistemine kolayca entegre edilebilir.

SMTP sunucusu nasıl kurulur ve kullanılır?

Bir SMTP sunucusu kurmak, bir posta istemcisi kurmaya benzer. Giriş (e-posta), şifre, posta sunucusu adresi kullanılır. Şifreli protokollerle çalışmak için bağlantı noktalarını belirtmelisiniz: TLS için 25, SSL için 465/587 portlarını kullanarak SMTP yetkilendirmesi etkinleştirilmelidir. Otomatik ayarlama da mümkündür.

Özel durumlarda, yetkisiz olarak mesaj almak mümkündür, bu, gönderen tarafından statik bir IP adresi gerektirir.

SPF / DKIM / DMARC kayıtları neden gereklidir?

Bu kayıtlar, posta sunucularının gönderenin söylediği kişi olduğunu doğrulamasına izin verir. Kayıtlar DNS’de doğru bir şekilde belirtilmişse ve gönderen SMTP sunucusu onlarla uyumlu çalışıyorsa, mailler alıcı sunucuların filtrelerinde istenmeyen e-posta olmadığı için önemli bir pozitif puan alacaktır. Bu maillerin Spam / Şüpheli yerine Gelen Kutunuza gönderilmesine yardımcı olur.

SMTP sunucusu kiralamanın maliyeti nedir?

Bir SMTP sunucusunun maliyeti, her ay gönderilen ileti sayısına ve bunların KB cinsinden hacmine bağlıdır. Gerekli özellikleri belirterek bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel düzeyde iş yapan kurumsal firmalar için geliştirdiğimiz çözümlerle Türkiye’nin en iyi Toplu Mail Gönderme Hizmeti sağlayan firmalar arasındayız. Ücretsiz hizmet veren Gmail, Outlook ve Yandex gibi mail uygulamaları sizlere sınırlı bir şekilde hizmet verir. Gönderdiğiniz toplu maillerin spam klasörüne düşmemesi ve çok sayıda alıcıya ulaşmak için bizimle hemen iletişime geçin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu