Bilişim Teknolojileri

Tasarımcılar İçin Renk Araçları

Tasarımcılar İçin Renk Araçları: Grafik Tasarım ve Web Tasarım yaparken bazen en çok takılan konu renk seçimi ve renk uyumu oluyor. Yeni renkler keşfetmek ve özgün renkler yakalayarak tasarımlarınıza farklılık katmak istiyorsanız bazı renk araçları sitelerinden yardım alabilirsiniz.
Benim de oldukça sık olarak kullandığım renk paleti web sitelerini sizler için toparladım.

1- Adobe Color

adobe-color-renk

Adobe’nin en popüler renk oluşturma aracıdır. Beğendiğiniz yada seçtiğiniz renk temasını kayıt etmek için Creative Cloud’a giriş yapabilirsiniz. Böylelikle kayıtlı renk temalarını Adobe’nin Photoshop, Illustrator Fresco vb. gibi programlarında kolaylıkla kullanabilirsiniz.

2- Coolors

Colors Renk

Start the genarator butonu ile hızlı bir renk şeması oluşturabilirsiniz yada hazır renk palettlerinden seçim yapabilirsiniz. Seçtiğiniz renklere uyumlu renk kombinasyonları bularak size kolaylık sağlar.

3- Color Hunt

color hunt renk

Site girişinde özenle seçilmiş renk paletleri karşılıyor sizi. Tasarımlarınız için kullanacağınız popüler renk karışımlarını bulabilirsiniz. ColorHunt günlük olarak random olarak renk paletleri oluşturuyor. Renklere daha kolay ulaşmak isterseniz Chrome eklentisini yükleyerek renk paletlerine hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

4- Paletton

paletton renk

Grafik tasarım ve web tasarım ile uğraşanlar için güzel renk kombinasyonları yapan bir site. Arama yerine etiket veya görsel url’si girerek uyumlu renk paleti edinebilirsiniz. Start Now butonu ile belirli bir abonelik ücreti ile temalar, fotoğraflar, arka planlar, ikon ve yazı fontları gibi imkanları sunan bir site.

5- Colordrop

Colordrop renk

Flat tasarım ve soft renkler arayanların tercih ettiği renk temaları bulabilirsiniz. Farklı renk uyumları arıyorsanız mutlaka sık kullananlara eklemeniz gereken bir site.

İlginizi çekebilir:  Google Search Console Regex Nedir? Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu