Hata ve Çözümler

Scrape nonce check failed. Please try again Hatası Nedir?

WordPress de alınan bu “ Scrape nonce check failed. Please try again.” hatası, bir PHP dosyasını düzenlerken (muhtemelen header.php’de) ve onu kaydederken karşınıza çıkar. WordPress kullanıcıları için bu hatayı almak can sıkıcı olsa çözümü vardır. Burada sizler için hazırlamış olduğum bu makalemde “Scrape nonce check failed. Please try again“hatasının nasıl düzeltileceğini anlattım. Buradaki yöntemleri uygulayarak “Scrape nonce check failed. Please try again“hatasını ortadan kaldırabilirsiniz.

Scrape nonce check failed. Please try again Hatası Nedir?

Öncelikle Wordpress de bu hatayı aldığınızda endişelenmenize gerek yoktur. Her sorununda olduğu gibi bu sorununda bir çözümü vardır.

Bu “Scrape nonce check failed. Please try again” hatası büyük ihtimalle hosting ile alakalıdır.

Scrape nonce check failed. Please try again wordpress Hatası Oluşursa Ne Yapılmalı?

Bazı durumlarda, WordPress tema dosyalarını düzenlerken de bu hata meydana gelebilir. Bu hatayı çözmek için önbellek eklentisini devre dışı bırakmak sorununuzu çözebilir. Bazı yurtdışı hosting siteleri bu sorunu yaşamışlardır.

W3 Total Cache (önbellekleme) eklentisinin belirli ayarlarının da bu hataya sebep olduğu görülmektedir. Çünkü bazı durumlarda cache (önbellekme) ile hostingler çakışabiliyorlar.

“Scrape nonce check failed. Please try again” hatası, parça cache (önbellek) alma yapılandırmasının yanlış olması nedeniyle oluşur. Bu durumda, parça cache (önbellek) almayı uygun şekilde ayarlamak veya devre dışı bırakmak sorunu çözecektir. ???

Bu hatayı bazı kullanıcılar Elementor, Elementor Pro ve Woocammrece eklentilerini kurduklarında aldıklarını söylüyorlar. Buradan da sorunun ana nedeninin hosting olduğunu varsayabiliriz.

Ayrıca belli başlı temalar kullanıldığında da “Scrape nonce check failed. Please try again wordpress” hatası ortaya çıkabiliyor. Mesela bu sorun, eğer temanızın başlık dosyasına kod koyarsanız ortaya çıkabilir. Bu durumda, temayı kaldırarak sorunun temadan kaynaklı mı, yoksa hostingden mi kaynaklandığını test edebilirsiniz. Temayı değiştirdikten sonra aynı değişiklikleri yaptığınızda sorun ortadan kalkıyorsa, Scrape nonce check failed. Please try again hatası temadan kaynaklanıyordur.

Scrape nonce check failed. Please try again Hatası Nasıl Çözülür?

Scrape nonce check failed. Please try again hatasına neden olabilecek faktörleri de öğrendiğimize göre, bu hatayı nasıl çözebileceğimize geçebiliriz.

  1. Önbelleği temizle

WP Super Cache gibi WordPress eklentisinin yanı sıra tarayıcı önbelleği ve sunucu önbelleği ile web sitenizin önbelleğini temizleyin. Hata devam ederse, tekrar deneyebilirsiniz.

  1. Eklentileri tek tek devre dışı bırakın

En son yüklediğiniz eklentiden başlayarak eklentileri tek tek devre dışı bırakın. Böylelikle hangi eklentinin size sorun çıkardığını görebilirsiniz. Sorunun kaynağını bulduktan sonra çözmesi daha kolay olacaktır.

Eklenti yazarı veya geliştirme ekibiyle iletişime geçin ve durumu bildirin. Böylelikle sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz. Ya da eklentinizi başka bir eklenti ile değiştirebilirsiniz. Eğer eklentiyi değiştirdiğiniz de hata mesajı almazsanız, var olan eklentileriniz çakıştığı için hata almışsınızdır. Bu adımı tekrarlayarak hangi eklentilerin birbirleriyle çakıştığını bularak eklentilerinizi değiştirip sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Bir Wordpress hatasını da çözüme kavuşturduğumuza göre diğer WordPress hata ve çözümler için kategorimizi ziyaret ederek, işinize yarayacak konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki yöntemleri denediğiniz halde hala bir çözüme ulaşamadıysanız, benimle iletişime geçerek sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu