Sosyal Medya

Instagram Etkileşimini Arttırmanın 7 Yolu

Instagram etkileşim için algoritması gönderilerinizi kime göstereceği konusunda oldukça iyi ve titiz bir şekilde çalışıyor. Takipçilerinizin gönderilerinize verdiği tepkilere; beğeni, yorum, paylaşım ve kaydetme gibi eylemlerin tamamını etkileşim olarak algılayabiliriz. Siz de instagram hesabınızın etkileşimini arttırmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri sıralıyalım.

1- Düzenli Paylaşım Yapın

Instagram uygulamasında kalmanızı ve vakit geçirmenizi seviyor bu nedenle düzenli olarak paylaşım yapmalısınız. Çok sık paylaşım yaparsanız kullanıcı kaybederseniz. Paylaşım zamanlarını iyi ayarlamalısınız.

2- Paylaşım Zamanını İyi Ayarlama

Belirli saatlerde paylaşımlar yaparak takipçilerinizin aktif olduğu ve etkileşimde olduğu saatleri belirleyerek o saat aralığında paylaşımlar yapmalısınız. Her sayfanın paylaşım saat aralığı farklıdır.

3- Hashtag Analizi

Paylaşımınızın içeriğine göre hashtag analinizlere yaparak 1-20 hashtag kullanabilirsiniz. Daha fazla hashtag kullanımı shadowban yemenize sebep olabilir. Bu yüzden kararlı ve ilgili hashtagler seçmelisiniz.

4- Hikaye Gücünü Önemseyin

Son zamanlar sürekli evekaldığımız bir dönemde olduğumuz için post gönderimine göre hikaye gönderileri oldukça arttığı gözlemlenmiş. Bu nedenle sizde hikaye paylaşımlarınıza özen gösterin. Beğendiğiniz hikayeleri hesabınızda paylaşmayıda unutmayın.

5- Yorumlara Cevap Verin

Postlarınıza yorum yazan kişiler ile etkileşim halinde olun. Cevap verin, en azından bir emoji atın 🙂

6- Metinlerinizi İyi Kurgulayın

Postlarınızın altına yazdığınız metinlerde anlaşılabilir bir dil kullanmaya özen gösterin. Okumayı sevmeyen bir millet olduğumuz için çok uzun uzun yazılar yazmadan takipçinizin ilgisini çekin 🙂

7- Sorular Sorun

Takipçilerinize sayfanız ve gönderileriniz hakkında sorular sorun. Haftada birkaç kez bu etkinliği düzenleyin. Bu etkinlik hem hesabınızın gelişmesine hemde etkileşimin artmasına neden olacaktır.

İlginizi çekebilir:  İnstagram Takipçi ve Erişim Nasıl Arttırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu