Hakkımda

halil-lacin

Merhabalar, ben Halil Laçin. Üniversite yıllarımda hobi olarak ilgilendiğim web alanında kendimi keyifle geliştirmeye devam ediyorum. Mesleğim gereği Bilişim Teknolojileri ile ilgilendiğimden dolayı sizlere bu alanda bilgiler paylaşmaya karar verdim.

Bloğumda deneyimlerimi, tecrübelerimi ve bilgilerimi sizlerle paylaşarak, ziyaretçilerimin daha verimli bir web sitesi kullanmasını, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, Bilişim gibi alanlarda bilgilerimden yararlanarak kazançlarını ve kitlelerini büyütmelerini hedefliyorum.

Dijital dünyanın her gün ilerlemesiyle birlikte kendinizi geliştirip başarılar elde etmeniz zor olmasa da bu alanda güvenilir ve sürekli güncel bilgiler bulmak çok zor. Dijital Pazarlamayı önemsemeyen ya da ne olduğunu bilmeyen kitlenin büyüklüğünü düşünürsek işimiz zor ama imkansız değil.

Kendimi Nasıl Geliştirdim?

Türkçe kaynakların zor bulunduğu bir döneme denk geldiğim için kendimi bu alanda geliştirmem biraz zaman aldı ama eğer bir şeyler yapmayı kafanıza koyduysanız tek sorun biraz zaman alması oluyor gerisi bir şekilde hallediliyor.

Kendimi geliştirirken neler yaptım;

  • Bir alan belirleyip o alan hakkında önce Türkçe sonra İngilizce araştırmalar yaptım.
  • Oluşturduğum programın dışını hiçbir şekilde çıkmadım.
  • Yazılı notlar aldım. Okuyup geçmedim.
  • Hedef belirledim.
  • Hedefime ulaşana kadar hiç kimseye bundan bahsetmedim.

İşletim sistemi olarak; Windows ve Linux da kendimi oldukça geliştirdiğimi düşünüyorum ve gün geçtikçe de yeni bilgiler eklemeye devam ediyorum.

Yazılım dili olarak; PHP, HTML, jQuery, MySQL, Redis, JavaScript ve Python gibi birçok alanda bilgim var. Vakit buldukça yeni diller öğrenmeye de devam ediyorum.

Sosyal Medya, SEM, SEO ve Dijital Pazarlama üzerindeki yenilikleri takip ederek, kendimi çözümler üretmeye odaklayarak geliştiriyorum.

Bir konuyu günlerce araştırıp, bir hatada saatlerce takılı kalabilirsiniz. Her şeyin mükemmel olmasını istemeyin. Hata yapmaktan, yanlış yapmaktan korkmazsanız bilgilerinizi geliştirmekte daha hızlı ilerlersiniz.

Kendinizi geliştirmeye başladığınız andan itibaren ne kadar bilgi eklerseniz o kadar çok öğrenirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize bir motivasyon kaynağı bulmak sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

En ufak bilginin bile para ile satıldığı 21. yüzyılda “Bilgi paylaştıkça çoğalır” mottom ile yaptığım araştırmaları ve tecrübeleri paylaşarak sizlere faydalı olmayı planlıyorum. Araştırmaktan, çözümler üretmekten, farklı şeyler denemekten asla vazgeçmem ve yaptığım işin kalitesine güvenirim.

Vakit buldukça içerikler üretmeye ve sizinle paylaşmaya devam edeceğim!

Beni sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz. Soru, öneri, ve destek talepleriniz için iletişim sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

Beni Takip Edin.
FacebookİnstagramTwitter

Başa dön tuşu