Hata ve Çözümler

Google Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Çözülür?

Android telefon kullanıcıları Google çalışmayı durdurdu hatası ile sorun yaşıyorlar. Google neden açılmıyor? Google çalışmayı durdurdu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Neden bu hatayı veriyor ve bu hatanın çözümü nedir? Son birkaç gündür çevremde Samsung, Xiaomi ve diğer Android kullanıcıları cihazlarında Google Çalışmayı Durdurdu hatası aldığını söylüyor. Google’dan bir açıklama yapılmazken sosyal medyada gözle görülür bir şikayet var.

Sabah itibari ile yaşanan Google Sürekli olarak duruyor hatası ile karşılaşan kullanıcılar ne yapacaklarını bilmeden yazılım hatası olduğunu düşündüler. Fakat bu bir yazılım hatası değil. Sorunun tam kaynağı belli olmasa da çözümü kendimiz üretmemizden başka yolu yok.

Google Çalışmayı Durdurdu Hatası Nedir?

Bazı kullanıcılar bu hatanın son güncellemelerden sonra olduğunu söylese de kesin bir bilgi değildir. Bazı kullanıcılar telefonunun güncellemelerini kapatarak bu hatayı çözdüğünü söylüyor. Peki neden Google sürekli olarak duruyor hatası veriyor?

Sorun kesin olmamakla birlikte uygulama kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. Yazılım ya da başka kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Andorid telefonlarla birlikte yüklenmiş olarak gelen Google adlı uygulama hatalı gibi görünüyor. Bu uygulamayı üzerinde yapacağımız işlemlerle hataya çözüm bulabiliriz.

Google Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Çözülür?

Öncelikle cihazınıza format ya da yazılım yüklemenize gerek yok. Google Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü için şu adımları izleyin;

  • Ayalar
  • Uygulamalar
  • “Google” Uygulamasını seçin
  • Önbellek ve veriler silin.

Devre dışı bırak ya da durdurmayı zorla seçeneğine tıklayın.

Bu şekilde Google Çalışmayı Durdurdu Hatasını çözebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptığınız halde aynı hatayı almaya devam edebilirsiniz. Bazı cihazlarda bu işlemler yapılsa bile tekrar hata verebiliyor. Peki bu durumda ne yapmalısınız

“Google” uygulamasını cihazınızdan kaldırın.

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • Google uygulamasını seçin ve kaldırın.
  • Bu işlemleri yaparak daha kesin bir sonuç alırsınız.

Google’dan açıklama ve güncelleme gelene kadar uygulamayı yüklemenize gerek yok. Sürekli kullandığınız bir uygulama olduğunu düşünmüyorum, birçok tarayıcı alternatifi ile örneğin Chrome, Opera gibi alternatif tarayıcılar işinizi görecektir.

Daha fazla hata ve çözümler için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Wordpress Dosya Diske Yazılamadı Hatasının Çözümü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu