Sosyal Medya

Facebook Shops Nedir? Nasıl Kullanabilirim?

Facebook Shops ile E-Ticaret’e adım attı diyebilir miyiz? Evet bence kesinlikle diyebiliriz. Facebook Marketplace ile zaman zaman ufak adımlarla denemeler yaptığını biliyoruz. Bu alanda çok geç kaldığını düşünsem de sonuç olarak girişimciler için güzel bir adım attı diyebilirim.

Facebook Shops Nedir?

Küçük işletmelere Facebook’a ait Instagram ve WhatsApp dahilinde ücretsiz olarak açılmasını sağlayan dükkan olarak açıklayabiliriz.

Mark Zuckerberg bu konuda işletmeler için çok kullanışlı araçlar geliştirdiğini ve farklı dükkanlar oluşturulabileceğini ifade etti.

Facebook Shops Nasıl Kullanabilirim?

Küçük işletmeler için atılan büyük bir adım olarak tanımladığım bu durumu gözlemlediğim kadar sizlere anlatacağım. Covid-19 ile baş etmeye çalıştığımız son zamanlarda birçok işletme faaliyetini durdurmak zorunda kaldı. Online hizmeti güvenli bulmayan, ben aldığım ürüne dokunmalıyım diyen herkes bu süreçte marketten ekmeği bile sipariş verir oldu. Dijitalleşmeyen işletmeler bu süreçte gördü ki aslında iş tamamen dijital dünyada.

Yakın gelecekte Facebook’un E-Ticaret alanında attığı bu adımla online alışveriş sektöründe güvenilir ve daha gerçekçi satışlar göreceğiz. Sanal gerçeklikle ürünlerin şekillerini ve yerleşimlerinide görebileceğimiz tahmin ediliyor. Henüz tam olarak ne zaman açılacağı belli olmasa da şimdiden atılan adımın yankılarını duyabiliyoruz.

 

İlginizi çekebilir:  İnstagram Takipçi ve Erişim Nasıl Arttırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu