Dijital Pazarlama

Evde Yapılacak İşler – 21 Adet Evde İş İmkanı

Evde Yapılacak İşler 21 Adet Evde İş İmkanı Neler? Evde iş yaparak para kazanmak mümkün mü? Evet mümkün, günümüzde internetin her eve yayılması ile birlikte, erkek kadın fark etmeksizin herkes internet üzerinden her türlü işi yapabilmektedirler. Esnek çalışma tarzını ve gelir üzerinde tam kontrol sağlamayı seven kişiler için oldukça iyi bir fırsattır.

Evde Yapılacak İşler – 21 Adet Evde İş İmkanı

Evde boş vaktim var ve ne iş yapacağım mı diyorsunuz?  Sizler için hazırlamış olduğum bu içerikte evde çalışarak kolay bir şekilde nasıl para kazanacağınızı anlatacağım.

1. Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı)

Sizler için hazırlamış olduğum ilk iş bir çok kişi tarafından bilinen diğerlerine göre en popüler olan iştir. Sizler için hazırlamış olduğum listedeki ilk evde iş imkanlarından biri ve diğerlerine göre daha popüler olan bir iştir. Affiliate marketing ile başka firmaların veya kişilerin ürünlerinin yada sunmuş oldukları hizmetlerin reklamlarını yaparak bu reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Bu iş bir çok içerik üreticisi için en iyi para kazanma yoludur. Günümüzde bile ağızdan ağıza reklamların devam ettiğini ve büyük bir pazarlama stratejisi olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden bir çok şirket reklamlarının influencerlar (sosyal medya ünlüsü) tarafından yapılmalarını tercih etmektedirler.

Eğer herhangi bir ürünü incelemeyi veya tanıtımını yapmayı seviyorsanız, addiliate marketing sizin için oldukça iyi bir fikir olacaktır. Reklamını yaptığınız şirketlerden ödeme alma şekilleri şirketten şirkete göre değişmektedir. Genellikle alacağınız ödemeleri ortaklık bağlantınıza her tıklamadan veya bu bağlantı üzerinden alışveriş yapan kişilerden komisyon almaktasınız.

Bu işi yapabilmek için amazon, ShareASale gibi ortaklık programlarına katılmanız gerekmektedir. Bu tarz büyük platformlarda sitenizde yayınlayabilmeniz için bit sürü ürün bulabileceksiniz. Ancak seçtiğiniz ürünlerin site içeriğiniz ve kitlenize hitap eden ürünler olmasından emin olmanız gerekmektedir.

2. Blog Açmak

Blog sayfası açarak para kazanmak eskiden olduğu gibi günümüzde de çok karlı bir iştir. Blogunuz da tecrübenizi, bilginizi ve ilginizi çeken alanları anlatarak kolay bir şekilde evde iş imkanı sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Eğer hazırlamış olduğunuz blogtan sabit bir gelir elde etmek isterseniz, siteniz için vermiş olduğunuz kararları stratejik bir şekilde vermeniz gerekmektedir.

Başarılı ve para kazandıran bir blog sayfasına sahip olmak isterseniz uzmanlık alanınız ve tutkunuz ile bağlantılı olan bir niche seçmeniz gerek. Bunlara ek olarak da bu niche büyük bir kitleya ulaşması gerekmektedir. Bloğunuzun belirli bir kitle tarafından aratılmaya başlandığı taktir de kitlenin yaratmış olduğu o trafikten para kazanmaya başlayacaksınız.

Blog sitesinden para kazanma konusunda ihtiyacınız veya danışmanız gereken bir durum olursa sosyal medya üzerinden veya iletişim bölümünden benimle görüşerek gerekli hizmetleri alabilirsiniz.

3. Anket Doldurarak Para Kazanabilirsiniz!

Son zamanlarda oldukça ilgi gören evde para kazanma şekillerinden biri diyebiliriz. Günlük olarak vaktinizin bir kısmını anket doldurma işine ayırarak aylık 400 ile 800 lira ek gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir? Ne İş Yapar? Maaşı, Eğitimi

Hem vaktinizi almayan bir iş hem de anket doldururken sıkılmadan para kazancı sağlayabilirsiniz. Bu iş dünyada oldukça popüler olmasının yanı sıra insanlar sorulara cevap vermeyi, testler çözmeyi, anket yapmayı seviyor.

Siz de günde 30 dakikanızı ayırdığınız bu işte ister evinizde isterse dışarıda bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Online anket doldurma sitelerine üye olarak oluşturduğunuz profilden verdiğiniz cevaplardan para kazanmak sizin için eğlenceli olabilir. Siteye üye olurken aktif olarak kullandığınız mail adresi ile kayıt olmayı tercih edin ve güven vermeyen sitelere üye olup kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.

4. El İşi Ürünlerini Online Satmak

Bayanlar, evde yapıp satabileceğin ne yapabilirim diye düşünüyorsanız eğer, sizlere büyük oranda önerdiğim şey el işi ürünlerini yapıp online mağaza üzerinden satışa sunmanız.

Eğer tasarımları ve örnekleri size özgün olan ve başka yerlerde görülmemiş el işlerine sahipseniz bir çok kişi onları satın almaya eğilimli olmaktadırlar. Bu sayede yapmış olduğunuz ürünlerinizi Pazar fiyatlarından daha yüksek fiyatlara yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Yaptığınız ürünleri nasıl pazarlayacağınızı bilmiyorsanız benimle iletişime geçerek detaylı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz.

5. eBay Üzerinde Ürün Satmak

Günümüzde bir çok kişi tarafından ikinci el ürünler alım satımı yapılmaktadır. İkinci el alım satımı yapan kişiler ciddi anlamda gelir yapmaya başladırlar. Ayrıca kelepir ürün araya kişiler bu işlerde oldukça çoktur.

Evden oturarak yapacağınız bu iş başlamak için sizden fazla bir ücret istememektedir. Öncelikli yapmanız gereken internet üzerinde bulunan açık arttırma veya bit Pazar sitelerine girerek ucuz fiyatlı ikinci el malzemeleri alıp alış fiyatının bir tık üzerinde satmak olacaktır. Satın alabileceğiniz ürünlerin bir sınırı bulunmamaktadır. Mobilyadan tutun oyuncak veya kıyafetlere kadar dilediğiniz her şey olabilir.

6. Amazon FBA

Eğer Amazon da bir ürün satıcısı olmak istiyorsanız, Fulfilliment by amazon programına üye olabilirsiniz. Bu, bir e-ticaret devi olarak bilinen amazonun teslimatlarınızı ve müşteri desteğinizi yönetmesini sağlamaktadır. Bu seçenek yeni işletme sahibi olan kişilerin işlerini kolaylaştırmak için oldukça iyi bir çözümdür.

7. Dropshipping İşletmesi

Evde internet üzerinde iş yapabilmenizin bir diğer yolu ise dropshipping’dir. Herhangi bir stok yönetimi veya ürün üretimi ile zaman kaybına uğramadan basit bir şekilde e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

Bir çok dropshipping mağazası bir biri ile benzer ürünler sattığından dolayı siz firmanızı önde çıkaracak, rakiplerinizi geride bırakacak ürünler seçtiğinizden emin olmalısınız.

8. YouTuber Olun

İnternet üzerinde en çok izlenilen platform olan YouTube’un içerik üreticisi eğer doğru bir şekilde yapılırsa sizlere oldukça sağlam paralar kazandırmaktadır.

Güncel olarak bilinen kullanıcı rakamı iki milyarı geçmiş durumdadır. Oyun videolarından tutunda bilgilendirme videolarına kadar bir çok seçeneği bulunmaktadır.

YouTube üzerinden ne kadar para kazanacağınızı vermiş olduğunuz reklamlar veya izlemiş olduğunuz yollar belirlemektedir. Bir çok ünlü youtuber, affiliate marketing, sponsorluk veya Google adsense üzerinden gelir elde etmektedirler.

9. Podcast Yapın

Podcast günümüzde oldukça revaçtadır. Bu yüzden evde yapılabilecek işler listesinde yer almaktadır. Sadece ABD’de 140 milyondan fazla podcast kullanıcısı bulunmaktadır. Her geçen gün firmalar kendi reklamlarını veya ürünlerinin reklamlarını podcast üzerinden yapmaktadırlar.

Diğer içerik üretme işlerinde belirtmiş olduğum gibi podcastada hangi nicheyi seçtiğiniz oldukça önemlidir. En önemli nokta ise podcastınızın diğer kişilerinkinden daha farklı olmasıdır.

Podcastınızı yayınlamak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Herhangi bir podcast hosting platformuna başvurmak veya kendi sitenizi kurmak. Belirttiğim iki seçenekte size para kazanma konusunda oldukça fayda sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir:  Şirket ve Marka İsmi Nasıl Bulunur? En İyi 10 Şirket İsmi Bulma Aracı

10. Online Rehberlik

Herhangi bir konuda uzmansanız size tavsiyem o konudaki uzmanlığınızı online rehberlik adı altında ücretli bir şekilde hizmet olarak sunun. Online eğitmen olduğunuz taktirde dünyanın çeşitli yerlerinden her türlü müşteri kazanabilirsiniz.

Bu sektörde popüler olan konular, sağlıklı beslenme, kişisel gelişim vb. gibi bir çok konudur. Vermiş olduğunuz hizmeti önde çıkartabilmek için popüler konular üzerinde hizmetler verin.

11. Web Geliştirme

Günümüzde bir çok şirket tarafından belirli bir kapasitede iş gücüne sahip olmak için web geliştiricilerini işe almaktadırlar. Sizde evde oturarak web geliştiriciliği yapabilirsiniz.

Listede belirttiğim evde yapabileceğiniz iş imkanları arasında en çok gelir getirecek ve yüksek bir öğrenim kapasitesine sahip olan web geliştiriciliği için bilmeniz gereken, HTML, CSS, JAVASCRİPT gibi geliştirme dilleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız ve arama motoru optimizasyonu (Uzman SEO) hakkındaki tüm bilgilere sahip olmanızdır.

12. Uygulama Geliştirme

Web geliştiriciliğinin yanı sıra uygulama geliştiriciliği de oldukça revaçta olan bir iş imkanıdır.

Eğer herhangi bir uygulama geliştirmek istiyorsanız kesinlikle kod mantığına ve becerisine sahip olmanız gerekmektedir. Ancak AppyPie veya AppSheet gibi geliştirilmiş yazılımlar sayesinde aşırı kod bilgisine sahip olmadan, görsel programlama ile kişilerin uygulama geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Geliştirmiş olduğunuz uygulamaları kişilerin indirmesi için uygulama mağazalarında ücretsiz yapmalısınız, uygulama içi satın alma ile de gelir elde edebilirsiniz.

13. Oyun Geliştirme

Oyun sektörü her geçen gün büyüyen bir sektör olmaktadır. Sizde evde oturarak basit bir oyun geliştirip oyun sektörü üzerinden çeşitli gelirler elde edebilirsiniz.

Uygulama geliştirmede olduğu gibi oyun geliştirmede de Unity veya GameMaker: Studio gibi programlar sayesinde aşırı kod bilgisine sahip olmadan oyun geliştirebilirsiniz. Vazgeçilmez bir oyun yapmak istiyorsanız eğer yaptığınız oyunun bölümleri her geçildiğine zorlaştırılmalıdır. Ek olarak da oyunun hikayesinin etkileyici olması da oldukça önemlidir.

14. Sanal Asistanlık

Diğer bir evde iş imkanı olan sanal asistan. Tanımı gerçek bir asistanın yapmış olduğu tüm işleri yapan ancak online olanıdır. Evde yapılabilecek iş listesinde en popüllerin arasında gelmektedir.

Bir sanal asistanın yapabileceği işlerde herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Size gelecek olan bazı müşteriler, hazırda olan online mağazaları, sosyal ağ hesaplarını veya web sitelerini yönetmenizi isteyebilmektedir. Bundan dolayı bir çok şey öğrenme fırsatına sahip bir iş arıyorsanız eğer sanal asistanlık tam sizlik bir iş diyebilirim.

15. Grafik Tasarımcılığı

Hayal gücünüz kuvvetli ise ve siz buna güveniyorsanız evde yapabileceğiniz en güzel ve eğlenceli iş olarak size grafik tasarımcılığını öneririm. Freelance olarak evde iş imkanı sağlayarak para kazanmanıza yol açacaktır.

Büyük küçük fark etmeksizin bir çok firmanın görsel reklamlarını oluşturarak firmalardan çok iyi bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. Bu yüzden sektör fark etmez istisnasız her şirket grafik tasarımcıya ihtiyaç duymaktadır. Evde sunacağınız bu hizmet için diplomanızın olmasına gerek yoktur. Ancak profesyonel tasarımlar ve kalitenizi arttırabilmeniz için el becerinizi çok iyi geliştirmeniz gerekmektedir.

Ancak bu sektör oldukça çekişmeli olduğundan dolayı çok iyi bir potföyünüzün olması gerekmektedir. İnternet üzerinden bununla ilgili bir çok online örnek bulabilirsiniz.

16. Online Öğretmenlik (Video Kursları)

Herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmak ve bunu o konu hakkında eksik olan bir kişiye online olarak öğretmek size sağlam bir para kazandırabilmektedir.

Matematikten, fiziğe müzikten, müfredat dışı olan bir çok ders gibi öğretebileceğiniz bir çok konu bulunmaktadır. Ayrıca YGS, LYS, ÖSYM vb. sınavlar için hazırlık dersleri verebilirsiniz. Çoğu ebeveyin çocuklarının bu tarz sınavlarda başarı elde etmeleri için çeşitli ücretler ödemektedirler.

İlginizi çekebilir:  Dijital Pazarlama Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

İngilizceyi ileri düzeyde biliyorsanız dil dersleri vererek de bu işten sağlam gelirler kazanabilirsiniz. Bu işte güvenilir olduğunuzu müşterilerinize aktarmak için çeşitli sınavlardan geçerek uzmanlığınızı belgeleyebilirsiniz.

17. Bilgi Ürünleri Satmak

Günümüzde bilgi ürünleri oldukça fazla bir şekilde satılmaktadır. Bilgi ürünlerinin satışını yapmak size güzel miktarlarda gelir sağlayacaktır. Bu ürünler, elektronik kitap, webinar veya üyelik siteleri gibi şeyler olabilmektedirler. Bu işe başlamanız için düşük bir miktara ihtiyacınız olacaktır.

Online öğretmenliğe benzerlik gösteren bu iş bu konuda uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılmasını tavsiye ederim.

18. Amazon Kindle Writer

Eğer hikaye yazmayı seviyorsanız bir diğer evde iş imkanı sağlayan Amazon Kindle Writer. Amazon KDP’ de herhangi bir konuda kitap yazmayı deneyebilirsiniz. Zihninde olanları kağıda işlemek isteyen kişiler için evde yapılabilecek en iyi işler arasında gelmektedir.

Bu durumda kişisel yayıncı olacağınızdan dolayı, yayınlamış olduğunuz kitap üzerinde her türlü hakka sahip olabilirsiniz ve kitabın fiyatını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yazmış olduğunuz kitabı amazona yüklemek oldukça kolaydır. Bu sayede kısa süreler içerisinde online olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

19. Online Reklam Yöneticisi

Bir çok firmanın internet üzerinde başarılı olmasındaki en büyük etken, dijital reklamlardır. Dijital reklamlar şirketinizin kısa sürede büyümesine oldukça katkıda bulunmaktadırlar. Bu yüzden bir çok firma dijital reklamlara büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Ancak bir çok firma dijital reklam konusunda fazla bilgili değillerdir, bu durumlarda siz verdiğiniz hizmeti tanıtarak dijital reklam desteği verim çok iyi bir şekilde gelir sağlayabilirsiniz.

Müşterinizin firmasını Google, Facebook, Instagram gibi büyük platformlarda dijital reklamlar ile gelebilecek en iyi konuma getirmeniz gerekmektedir.

Sağlam bir itibar kazanmak istiyorsanız eğer şirketlere profesyonel danışmanlık veya motivasyon konuşmaları için gidebilirsiniz.

20. Web Site ve Domain Alım Satımı

İşletme ve web geliştirme konusunda gerekli bilgiye sahipseniz eğer, internet üzerinden para kazanabilmek için web sitesi veya alan adı alım satımı ile uğraşabilirsiniz. Yapmanız gereken işler, düşük fiyatlı web sitelerini veya alan adlarını alıp, iyileştirme ve geliştirmeler yapıp daha sonra satmak olmalıdır.

Bir çok firma kendisi web sitesi yapmaktansa profesyonel ve gelişmiş web sitelerini satın almaktadırlar.

21. Ürün Paketleme İşi Yapın

Birçok firmanın paketleme işi verdiğini bilmeyen yoktur herhalde. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz işlerden biridir. Herhangi bir ödeme yapmadan kendi emeğiniz ile aylık  1-2 bin lira kazanabilirsiniz. Eğer birden fazla kişi ile yaparsanız kazancınızı 3-4 bin liraya kadar çıkartabilirsiniz.

Neler paketleyebilirsiniz; çorap, sabun, tesbih, bardak altlığı, mum, kına, çikolata ve oyuncak paketleme gibi birçok alanda paketleme işi yapabilirsiniz.

Sonuç olarak evde ek işe ihtiyacınız varsa ya da vaktinizi nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız bu işleri deneyebilir ve sonuçlarını benimle paylaşabilirsiniz.. : )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu