Wordpress

En iyi 5 Wordpress Kurumsal Tema 2021

Wordpress Kurumsal Tema arayıp bulmakta zorlanan, kurumsal tema seçimi yapmakta zorlananlar için en iyi 5 wordpress kurumsal temaları sizin için seçtim.

Günümüzün vazgeçilmezi olan internet sayesinden ihtiyacımız olan her şeyi tek tuşla evimize kadar getirebilmekteyiz. Her geçen gün gelişen internet ağına ayak uyduran firmaların birçoğu hızlı bir şekilde büyüdü ve büyümeye de devam ediyor. Ancak tam aksine internete ayak uyduramayan firmalar ise rakiplerine göre çok geriden başlamaktadırlar.

Eğer sizlerde firmanızı markalaştırmak veya olduğunuz konumda daha yüksek bir konuma yükselmek istiyorsanız kurumsal web sitesine ihtiyacınız vardır. Günümüzde blog, kurumsal, e-ticaret gibi birçok web sitesi wordpress yönetim paneli ile kurulup ziyaretçilere sunulmaktadır.

Web sitenizi ziyaret edecek olan kullanıcıların dikkatini çekmek istiyorsanız eğer bunun için siteniz için bir tema tercih etmelisiniz. Eğer işinizi yansıtacak türde bir tema istiyorsanız sizler için hazırladığım yazıyı okumaya devam ederek En iyi 5 Wordpress Kurumsal tema hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Neden Kurumsal Web Sitesi Açmalıyım?

Neden Kurumsal Web Sitesi Açmalıyım?, Küçük büyük firma fark etmeksizin her sektördeki şirketin kendisine özel bir kurumsal web sayfası bulunuyor. Sebebi ise potansiyel müşteri oranını en üstte tutarak rakiplerine göre daha iyi bir konumda olmaktır. Bunu dijital ortamda daha rahat bir şekilde yapacağından dolayı ister istemez bu işin içine girmektedir.

Kurumsal web sitesi açan her şirketin müşteri kitlesi artacak diye bir kaide yok. Web sitede yapmış olduğu SEO çalışmaları ve sitenin teması ile birlikte potansiyel müşterilerinizi arttırabilirsiniz. Satış yapacağınız asıl müşterileri kurumsal sitenize çekmiş olduğumuz ziyaretçilerden oluşturursunuz. Sitenize 50 ziyaretçi çekersiniz 5 kişiye satış yaparsınız. Böylelikle potansiyel müşteri değerinize değer katmış olursunuz.

Kurumsal bir site kurarak sadece yeni müşteriler kazanmayacaksınız, eski müşterilerinizin de sizlere daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yeni müşterilerin firmanızı tercih etmesi için sitenizin tasarımı oldukça önemlidir. Sitenizin tasarımlarını da hazır temalar ile belirleyebilirsiniz. Bu yazımda tasarımsal ve işlevsellik olarak çok iyi olan 5 Wordpress kurumsal temasını tanıtacağım.

WordPress Kurumsal Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tema tanıtımlarına geçmeden önce Kurumsal Tema seçerken Nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Kişisel veya daha başka bir web sitesi açıyor olsaydınız bu durumlar o kadar da önemli olmayacaktı belki ancak iş kurumsal boyutta oldu mu firmanızın kimliği için bu duruma daha özenli yaklaşmanız gerekmektedir.

Kurumsal bir tema seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • İletişim formlarının güncel, sorunsuz ve kolay erişilebilir bir şekilde tasarlanmış olması,
  • Ziyaret eden kullanıcılara güven verecek tasarım ve kuvvetli bir alt yapı,
  • Kullanıcılara sunduğunuz hizmetleri şeffaf bir şekilde gösterecek sayfalar,
  • Firma referanslarınızı kullanıcılara sunacak bir sistem,
  • Modern, şık ve göze hitap eden bir tasarım,
  • SEO alt yapılı,
  • Hızlı sistem
  • Kolay Panel kullanımı

Kurumsal tema seçimi yaparken belirtmiş olduğum kriterleri göz önünde bulundurarak seçimler yaparsanız eğer sitenizi ziyaret edecek olan potansiyel müşterilerinize daha çok güven aşılamış olacaksınız. Sizler için hazırladığım listedeki tüm temalar belirttiğim bu kriterlerin hepsi ile uyum içerisinde çalışmaktadır.

Dilerseniz şimdi En İyi 5 Wordpress Kurumsal Tema Anlatımına geçelim;

Zakra Kurumsal Wordpress Tema

Zakra Kurumsal Wordpress Tema
Zakra Kurumsal Wordpress Tema

Zakra, kurumsal sitenizi daha profesyonel ve göze hitap eder bir hale getirebilmek için kullanabileceğiniz bir temadır. Sitenizi kurumsallaştırana kadar ücretsiz versiyonunu kullanabileceğiniz esnek yapılı, hızlı ve göze hitap eden tasarımlara sahiptir.

İlginizi çekebilir:  Wordpress Veritabanı Temizleme Nasıl Yapılır?

Zakrayı kullanarak, şahsi blog sayfası, portföy sayfası, WooCommerce satış mağazaları, firma siteleri ve niş tabanlı siteler için oldukça kullanışlı bir kurumsal temadır.

Sitedeki düzeni oluşturabilmeniz Elementor, wp bakery page builder vb. gibi sayfa yapıcılar kullanarak istediğiniz türde sayfalar oluşturabilirsiniz. Bu tarz eklentiler ile uyum içerisinde çalışmaktadır.

Zakra Kurumsal Wordpress Tema

One Page Express Kurumsal Wordpress Tema

One Page Express Kurumsal Wordpress Tema
One Page Express Kurumsal Wordpress Tema

One page express, Sürükle bırak tekniği ile saatler içerisin de kurumsal bir şekilde sitenizin temelini oluşturabilirsiniz. Responsive ( mobil uyumlu ) olup her türlü cihazda oldukça hızlı açılan kurumsal bir temadır.

Temayı sitenize kurduğunuz zaman hali hazırda sizi bir ana sayfa karşılamakta isterseniz bu ana sayfayı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra 30 taneden fazla içerik bölümlerinden dilediğinizi seçebilir ve seçtiğiniz bölümü özelleştirebilirsiniz. Ana sayfaya ek olarak arka plan videosu, slayt vb. gibi özellikleri de ekleyebilirsiniz. One page express mobil cihazlar ile uyum içerisinde çalışmaktadır.

One Page Express Kurumsal Wordpress Tema

Construction Light Kurumsal Wordpress Tema

Construction Light Kurumsal Wordpress Tema
Construction Light Kurumsal Wordpress Tema

Construction Light, yapısı ve tasarım bakımından kullanımı oldukça kolay olan SEO dostu ve zengin özelleştirmelere sahip bir kurumsal temadır. Sitenize kurduktan sonra ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekecek ve etkiliyi olacaktır.

Genellikle Construction Light, temasını inşaat, müteahhit, mimarlar, onarım hizmeti sunanlar, emlaklar, yapı malzemeleri satan firmalar kullanmaktadırlar. Ancak temayı kendi firmanızın amacına göre kolay bir şekilde özelleştirebilirsiniz.

Temanın içerisinde, Slider, özellik hizmeti, harekete geçirici mesaj, referans vb. gibi 20’nin üzerinde tasarım bloğu içermektedir.

Construction Light Kurumsal Wordpress Tema

MetaMax Kurumsal Wordpress Tema

MetaMax Kurumsal Wordpress Tema
MetaMax Kurumsal Wordpress Tema

MetaMax’ı diğer temalardan ayıran özelliği ise ücretli olması ve bunun yanı sıra SEO dostu şekline çalışarak sitenizin daha çok trafik almasını sağlayacaktır. Ziyaretçi dostu olan ve diğer temalara oranla oldukça hızlı olan MetaMax birbirinden farklı 6 tane demoya sahiptir. Kolay kurulum, gelişmiş ayarlar, mobil uyumluluğu ve HTML5 ve CSS3 kullanılarak kullanılmıştır.

Temayı kurarak sitenizi ziyaret eden kullanıcılara akılda kalıcı bir hizmet verebilirsiniz.

 MetaMax Kurumsal Wordpress Tema

Page Builder Framework Kurumsal Wordpress Tema

Page Builder Framework Kurumsal Wordpress Tema
Page Builder Framework Kurumsal Wordpress Tema

Page builder frameword, Elementot, WP bakery page builder gibi büyük sayfa yapıcılar ile uyumlu bir şekilde çalışan bir kurumsal temadır. Sayfa oluşturucular ile uyumlu ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için çok sade ve güvenilir bir kodlama mantığına sahip olan page builder framework SEO dostu olarak çalışıp sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Page Builder Framework Kurumsal Wordpress Tema

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu