Wordpress

En İyi 10 WordPress Instagram Eklentisi

Wordpress sitenize entegre edebileceğiniz en iyi 10 Wordpress instagram eklentisi ile sitenizde yazdığınız yazıları instagram da paylaşabilirsiniz! Sosyal medya platformları arasında popüler olanların başında gelen İnstagram, takipçi kitlenize fotoğraf, hikaye veya canlı yayınlar yapmanın en güzel seçeneğidir. Web sitenize instagram hesabınızdaki hikaye, gönderi veya canlı yayınlarınızı paylaşmak isterseniz eklenti kullanmanız gerekmektedir. Bir eklenti kullanmadan instagram bunlar paylaşmanız bir hayli zordur.

En İyi 10 WordPress Instagram Eklentisi

İnstagram hikaye, post, canlı yayınlarınızı web sitenizde paylaşabilmeniz için sitenize eklemeniz gereken 10 eklentiyi en detaylı şekilde anlatacağım. Bu eklentilerden içinize sinen herhangi birini sitenize yükledikten sonra instagram da paylaştığınız her şeyi web sitenizde de kolaylıkla paylaşabileceksiniz. Wordpress ile birlikte kullanabileceğiniz instagram eklentileri hangileri? İnstagram hikaye, gönderi ve canlı yayınlarınızı paylaşa bilmeniz için kullanmanız gereken 10 eklenti;

Bu eklentiler nasıl çalışır, ne işe yarar ve ne tür özelliklere sahipler bilgisini vereceğim.

Smash Balloon Eklentisi

Smash Bloon Eklentisi
Smash Bloon Eklentisi

İnstagram eklentisi olan smash bloon, kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Bunlara ek olarak, özelleştirilebilir ve SEO dostu bir instagram eklentisidir. Web sitenize bir çok instagram yayını eklemek ve her birini teker teker özelleştirmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Eklentinin en güzel özelliklerinden birisi ise eklemek istediğiniz fotoğraf veya videoları tek bir feed de birleştirebilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz hikayeleri açılan ışık kutusuna görüntüleyerek sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizde uzun süreler boyunca kalmasını sağlayabilirsiniz.

Eklediğiniz resimleri görüntülenebilmesi için eklenti sizlere 3 adet bir birinden farklı tasarım sunmaktadır. İnstagram da yaptığınız gibi özel anılarınızı kişilere bildirmek için yaptığınız özet akışlarını bu eklenti sayesinde web sitenizde de yapabilirsiniz. Eklemek istediğiniz resimleri bu eklenti ile düzenleyip, paylaşılmaya hazır hale getirip paylaşabilirsiniz. Sunmuş olduğu tüm bu özellikler sayesinde Wordpress instagram eklentileri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

AccessPres Instagram Feed Eklentisi

AccessPres Instagram Feed Eklentisi
AccessPres Instagram Feed Eklentisi

Konu Wordpress’e ınstagram entegre etme olduğu zaman bir çok site kullanıcısı instagramda yaptıkları yayınları web sitelerinde yayınlamak istemektedirler. AccessPres Instagram Feed eklentisini kullanarak, Wordpress yönetim panelinizden instagram hesabınıza bağlanarak, yayınlamak istediğiniz instagram yayını hangi sayfada görüneceğini belirleyebilirsiniz. Ancak bunun için ya kısa kod kullanacaksınız ya da bileşen kullanmalısınız.

Listemizi okumaya devam ederseniz eğer bir çok eklentinin aynı özellikleri sunduğunu görebileceksiniz. Ancak bu eklenti diğerlerine göre açtığınız yayınları yayınlayıp farklı farklı düzenler sunduğundan dolayı popülerlik sırasında ikinci sırada yer almaktadır. Üstüne üstlük fotoğraflarınız için özel efektler de bulundurmaktadır ve mobil uyumludur.

Social Share & Locker Pro Eklentisi

Social Share & Locker Pro Eklentisi ise Wordpress tabanlı web siteler için geliştirilmiş bir instagram eklentisidir. Kurulumu kolay olan bu eklenti kullanıcıların site içeriklerinize ulaşması için paylaşım yapılmasını zorunlu tutmaktadır. Yapmış olduğu bu işlem ile web sitenize erişmek isteyen veya web sitenizdeki bilgilere ihtiyaçları oldukları zaman kolay bir şekilde erişim yapmalarını sağlamaktadırlar.

Eklenti bir çok site yöneticisi tarafından kullanılmaktadır. Popülerliği oldukça yüksektir. Diğer eklentilerden ayıran özelliği ise 13 sosyal platformuna direk bağlantı sağlayabilmektedir. Wordpress yönetim panelinde kolay bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu eklenti web sayfanızda istediğiniz 9 farklı yere 13 farklı paylaşım butonu koymaktadır. Web site sayfalarınızın istediğiniz yerlerine yerleştirebildiğiniz bu butonların kısa mesajlarını da istediğiniz gibi değiştirebilmektesiniz.

İlginizi çekebilir:  Wordpress Syntax Error Hatası ve Çözümü

Bu butonları sayfanızda istediğiniz her yere ekleyebilirsiniz. Bu sayede diğer eklentilere göre ayıran özelliği site üzerindeki oluşan popupları kullanmanıza engel olmamaktadır. Eklentinin kullanıcılara sunmuş olduğu içerik kitleme özelliği ile içerik paylaşımı sırasında hangi platformlarda paylaşılacaklarına karar verebilirsiniz. Bir çok kullanıcının bu eklentiyi tercih etmesinin nedeni de genellikle budur.

Tüm Wordpress temaları ile uyumlu bir şekilde çalışan bu eklenti, tüm bu seçeneklere ek olarak yazdırma veya mail seçeneği de sunmaktadır. Bu sayede sitenizden bir yazı yazdıracak veya mail ile paylaşacak kişiler bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmektedirler. Sizler dilerseniz bu seçenekleri aktif edebilir dilerseniz de kapata bilirsiniz.

WD Instagram Feed eklentisi

Bir diğer instagram eklentimiz ise WD Instagram Feed, bu eklenti web sitenize instagram bileşenleri eklemenizi ve bu bileşenler sayesinde instagram da paylaştığınız her şeyi web sitenizde de paylaşmanızı sağlamaktadır. Eklenti kısa kodların kullanılmasını da desteklemektedir. Bu eklenti diğer eklentilere göre yayınlamak istediğiniz canlı yayınları özelleştirmeniz için daha çok seçenek sunmaktadır. Favori olan özellik ise instagram yayınınızdan yayınlamak istemediğiniz yerleri kesebilmeniz. Bu sayede canlı yayınlarınız üzerinde değişiklik için tam yetkiye sahip olabiliyorsunuz.

Simple Social Icons Eklentisi

Simple Social Icons Eklentisi ise sitenizin sağ veya sol kenar çubuklarına istediğiniz sosyal medyalarını eklemenizi sağlamaktadır. Eklemek istediğiniz ikonlar instagram ile veya diğer sosyal platformlar ile bağlantıları bulunmaktadır. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sosyal medya hesaplarınızı bulup takip etmeleri daha kolay olacaktır.

Eklentinin isminden de anlaşılacağı gibi, sosyal ikonlarınızı oluşturmak oldukça kolay ve ücretsizdir. Ayrıca bu eklenti sayesinde eklemek istediğiniz sosyal ikonları dilediğiniz gibi renklendirebilir, ekleye bilir veya çıkartabilirsiniz.

Soliloquy Eklentisi

Bu eklenti sayesinde web sitenize kolay bir şekilde fotoğraf veya video kaydırıcısı ekleyebilirsiniz. Wordpress dostu olan bu Soliloquy Eklentisi kullanımı diğer eklentiler gibi oldukça basittir.

Öne çıkarmak istediğiniz, blog yazıları, instagram gönderileri, küçük resim veya referanslar eklemek için kaydırıcı oluşturmanızı sağlayan bir eklentidir. Hangi içeriklerin instagramdan alınıp sitenize ekleneceğini belirleyebilirsiniz. Örnek, belirlenmiş etiketlere sahip resimler. Sitenizin hızına göre kaydırıcılarınızı özelleştirebilirsiniz.

RafflePress Eklentisi

RafflePress Eklentisi
RafflePress Eklentisi

Bu eklenti ise hediye veya ödül eklentisi olarak bilinmektedir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların instagram sayfanızı takip etmesini istiyorsanız bu eklentiyi sitenize kurup çalıştırabilirsiniz.

Bu eklenti sayesinde sitenizi ziyaret eden kişiler arasında ödüllü yarışmalar düzenleyerek takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Bu işlem oldukça kolaydır. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılardan takipçiler elde edebilirsiniz.

Feed them Social

Buraya kadar anlatmış olduğum eklentilerin çoğu sadece instagram odaklı çalışmaktaydılar. Ancak anlatacağım bu eklenti ise Youtube, Linkedin, Pinterest, Facebook, Twitter ve tabi ki instagram gibi büyük sosyal platformları desteklemektedir.

Eklentinin en güzel özelliği ise belirtilen platformalar da yapmış olduğunuz canlı yayınları istediğiniz kadarını ekleye bilir ve bunların altına beğen, paylaş, takip et butonlarını da eklemektedir. Eklediğiniz yayınların hepsi mobil uyumludur ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Ultimate Member Eklentisi

Bu eklenti ise sitenize giriş yapmak isteyen kullanıcılar dilerse ınstagram veya diğer sosyal mecraları kullanarak giriş yapmalarını sağlamaktadır. Özelliği sadece bu değildir daha birçok özelliği bulunmaktadır.

Eklentide sizin profil fotoğraflarınızı veya resimlerinizi görüntülemeyi sağlayan çeşit çeşit özellikleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak siteyi ziyaret eden kullanıcılar bir birleri ile konuşabilmek için etkileşime geçebilecek veya özel mesajlar atabileceklerdir.

Sizlere Wordpress web siteniz de kullanacağınız 10 instagram eklentisi topladım, içlerinde size uygun olanı seçip kullanın. Eğer herhangi bir destek almak isterseniz halillacin.com.tr her zaman yanınız da! : )

İlginizi çekebilir:  WordPress Hata Ayıklama Modu Nasıl Etkinleştirilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu