E-TicaretWordpress

En İyi 10 WordPress E-Ticaret Teması

En iyi Wordpress E-Ticaret Teması bulmak ve seçmek gerçekten çok zor. Çok fazla Ücretli ve Ücretsiz Wordpress e-ticaret teması varken işletmeniz için hangisi en iyi olduğuna karar vermek, uygun özelliklerde doğru temayı seçmek bu işin en zor kısmı. İşinizi bir nebze olsun kolaylaştırmak için Wordpress e-ticaret temaların listesini yaptık. Size sadece, uygun olan ücretsiz Wprdpress E-ticaret tamasını seçerek denemek kalıyor.

Firmanız için kurmuş olduğunuz wordpress sistemini kendinize göre düzenlemek için öncelikle bir e-ticaret temasını belirlemeniz gerekir. Ancak wordpresste veya birçok blog sitesinde belirtilen binlerce, on binlerce e-ticaret teması bulunmaktadır. Bunların hepsi de firmanız için gerekli tüm özellikleri sunmaktadırlar. Web siteniz için gerekli e-ticaret temasında hangi kriterlerin bulunması gerek? Bunları anlatıp daha sonra siteniz için denemenizi tavsiye ettiğim 10 tane ücretsiz wordpress e-ticaret temasını sıraladım.

WordPress E-Ticaret Temalarında Olması Gerekenler

  1. Çekici TasarımSitenizi ziyaret eden kullanıcıları etkilemek istiyorsanız siteniz için ilk izlenim oldukça önemlidir. Web sitenizin tasarımı sitenizi ziyaret eden kişilerin bir sonraki işlemini oldukça etkilemektedir, eğer sitenizin tasarımı kötü ise yani darlayıcı bir tasarım ise kullanıcılar sitenizden çıkarak başka sitelere yönelebilmektedirler. Bundan dolayı sizler için sitenizi ziyaret edecek kullanıcılarını etkileyecek tasarımlara sahip e-ticaret temalarını seçip sıraladım. Sıralamış olduğum tüm e-ticaret temaları ekstra olarak özelleştirebilirler.
  2. Hız OptimizasyonuSitenizin tasarımı yalnızca kullanıcıları sitenizde tutmaya yetmeyecektir. Sitenizin ara yüzü kadar, sitenizin hızı da oldukça önem arz etmektedir. Forrester Research’a göre kullanıcıların ziyaret etmek istedikleri bir sayfa 2 saniye içerisinde açılmadığı taktirde kullanıcılar site açılmadan siteyi kapatmaktadırlar. Bu sebepten dolayı seçmiş olduğunuz tema sitenizi ziyaret eden kullanıcıları bekletmemek için sayfa hızı optimizasyonunu desteklemesi gerek.
  3. Desteklenen EklentilerSiteniz için seçeceğiniz tema e-ticaret teması olacağından dolayı, online mağazanızı yönetebilmeli, kargolama ücretinin kontrolünü yapabilme, SEO desteği, iletişim formu vb. gibi eklentileri desteklemesi gerekmektedir.
  4. Mobil DostuGünümüz teknolojisinde responsive ( mobil uyumlu )bir web sayfasına sahip olmak rakip firmalara göre sizin firmanızı bir adım öne çıkarmaktadır. Çünkü bir çok kişinin evinde bilgisayar yerine mobil cihazlar bulunmaktadır, eğer web siteniz mobil uyumlu ise web sitenize mobilden girildiği taktirde site ziyaret sayınız git gide artarak rakiplerinize göre bir adım önde olabilirsiniz. Statistanın yapmış olduğu bit araştırmaya göre online alışveriş yapan kullanıcıların %86’sı mobil üzerinden alış veriş yapmaktadırlar. Bu yüzden siteniz için seçeceğiniz temanın responsive olmasına dikkat ederseniz kullanıcılar sizin sitenizi ziyaret ettiğinde daha memnun kalacaklardır.

En İyi 10 WordPress E-Ticaret Tema Listesi

Sizler için hazırlamış olduğum özellik tasarım bakımından güzel olan wordpress e-ticaret temalarının listesi;

1- Shoplsle

Shoplsle - Wordpress E-Ticaret Teması
Shoplsle – Wordpress E-Ticaret Teması

Shoplsle’nin sadece, modern, ve zarif görünüşü ile wordpress e-ticaret temalarının en başında gelmektedir. Bu tema sitenizin ana sayfasında bulunacak olan bir slider sağlar. Slider sayesinde öne çıkan yeni ürünleri veya indirim kodu yerleştirebilirsiniz.

ShopIsle’ın modern, şık ve zarif görünüşü olan ürünler kısmı bulunmaktadır. Sitenize eklemiş olduğunuz ürünleri bu kısımda çok zarif bir şekilde kullanıcılara sunmaktadır. Ürün resmini daha yakından görmek isteyen ziyaretçileriniz fare imlecini ürünün üzerine götürerek detaylı resmi görebilir. Ek olarak temada bulunan ödeme sayfası daha önceden satın alınmış tüm ürünleri veya satın alacağı ürünün fiyatını gösterebilmek için kullanışlı bir sayfadır.

İlginizi çekebilir:  WordPress Hata Ayıklama Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Bu e-ticaret temasını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. SiteOrigin sayfa kurma eklentisi ile online mağazanızı kolaylıkla kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Ek olarak bu tema görünüşlü bir hakkımda sayfası ve içerisinde ContactForm7 eklentisi ile oluşturulan bir iletişim formu sayfası bulunmaktadır. Tema sosyal medya ile yakın olduğundan dolayı müşterileriniz ile etkileşim sağlayabilirsiniz.

2- StoreFront

StoreFront Wordpress E-Ticaret Teması.jpg
StoreFront Wordpress E-Ticaret Teması.jpg

Görünüm, uyumluluk ve hız bakımından listemizde ikinci sırada yer alan StoreFront, WooCommerce’nin yaratıcısından gelmektedir. Tema WooCommerceyi desteklemek için yapıldığı için istediğiniz ürünleri web sitenize ekleyerek kısa süre içerisinde satışa sunabilirsiniz.

Bu temanın eklemiş olduğunuz ürünleri görüntüleme şekillerini çok seveceğinizden eminim. Ürün envanterlerinin yönetimi yüksek oranda değiştirilerek geliştirilmiştir.

StoreFront siteniz için renk düzenleri desteği de sağlamaktadır. Online mağazanızda tek tuş ile değiştirmek istediğiniz tüm renk düzenlerini değiştirebilmektesiniz. Eğer default olarak gelen online mağazayı beğenmezseniz, ekstra düzenler, renk seçenekleri ve çeşitli bileşenler sayesinde kendi zevkinize özgü bir online mağaza sitesi yapabilirsiniz.

3- Alpha Store

 

Alpha Store Wordpress E-Ticaret Teması
Alpha Store Wordpress E-Ticaret Teması

 

BOOTSTRAP VE CSS3 ile yazılan AlphaStore diğer temalara göre mobil uyarlı, hızlı ve sade bir wordpress e-ticaret temasıdır. Bu temada WooCommerceyi desteklemektedir

Bu temayı diğer temalardan ayıran en büyük özellikleri arasında gelen canlı özelleştirme sayesinde sitenizde yapmış olduğunuz tüm değişiklikleri anında görebilirsiniz. Bu temayı kurmuş olduğunuz online mağazayı özelleştirmeye çalışırken herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur. Sitenizi kolay bir şekilde özelleştirmek için site origin eklentisini temanıza ekleyerek özelleştirmek istediğiniz sayfalara sürükle – bırak yöntemi ile kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Bu temanın genel özelliklerinden bahsedecek olursak eğer, en iyi wordpress temalarının arasında gelmektedir. Temayı web sitenize yükledikten sonra iki tane menü ve alt bilgi konumu vermektedir. Kurduğunuz taktirde size iki adet ana menü konumu ile bir alt bilgi konumu vermektedir. Bu yerleri dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ek olarak da sağ ve sol kenar çubuklarında sizlere ek menü eklemenize izin vermektedir. Üstelik web sitenize tüm sosyal medya ikonlarını ekleme şansınız bulunmaktadır.

Alpha Store sayesinde istek listesi, ürün karşılaştırmaları, hızlı görüntüleme gibi bir çok özelliği kullanma şansı sunmaktadır.

4- Max Store

Max Store Wordpress E-Ticaret Teması
Max Store Wordpress E-Ticaret Teması

Eğer sade bir tasarım ile sadece WooCommerce entegresi ile bir e-ticaret teması istiyorsanız Max Storeyi sitenize kurabilirsiniz. Satışını yaptığınız sektör ne olursa olsun Max store o sektöre ayak uyduracaktır.

Temanın default gelen görünüşü oldukça hoş ve sade görünmektedir. Ürün kategorilerinizi ana sayfanızda görüntülenmesini sağlamaktadır. Sağlamış olduğu düz bir animasyon sayesinde ürün sunumu modern ve şık görünmektedir.

Max store biraz daha emek vererek güzelliğini arttırmak isterseniz tema oldukça özelleştirebilirdir. Sitenizin Google sıralarında çıkmasını isterseniz bu tema oldukça iyi bir seçenektir. Sebebi ise en güçlü seo eklentisi olan YOAST SEO’yu desteklemektedir. Son olarak Max Store tema dosyalarınızın hepsini sıkıştırmanıza ve optimize bakımından daha hızlı olmasına olanak sağlamaktadır.

5- Falsh

Flash Wordpress E-Ticaret Teması
Flash Wordpress E-Ticaret Teması

Bu tema günümüzde ki e-ticaret kullanıcılarının gözde olan temalar arasında gelmektedir. Kullanıcıya sunmuş olduğu çok amaç sayesinde wordpress.org da 30 binden daha fazla bir yüklenmeye sahiptir. Anlatmış olduğum diğer temalar gibi Flash da online mağaza kurarken size oldukça yardımcı olmaktadır.

Bu tema yeni bir online mağaza kuracak kişilerin kolay bir şekilde kurmalarına yardımcı olan WooCommerce, Site origin ve Flash Toolkit eklentileri ile sitenize yüklenmektedir. WooCommerce diğer e-ticaret platformlarına göre oldukça güçlü bir platformdur. Site origin sayfa yapıcı ile sürükle – bırak yöntemi ile kolaylıkla online mağaza oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Şirket Nasıl Kurulur? Şirket Kurma Maliyeti ve Gerekenler

6- Hestia

Hestia Wordpress E-Ticaret Teması
Hestia Wordpress E-Ticaret Teması

Çok amaçlı temalar arasında gelen bir diğer tema ise Hestia’dır. Bu tema sayesinde öne çıkan bir online mağaza yapabilirsiniz. Gösterişli ve hoş tasarımaları WooCommerce ile birleştirip sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerin tekrar tekrar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hestia da kullanıcılarına canlı özelleştirici sunmaktadır. Bu sayede düzenlemek istediğiniz bir yeri veya sayfayı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Yapılan değişiklikleri de anında görebilirsiniz. Eğer tema düzenlemeyi seviyorsanız veya temada başka düzenleme eklentisi kullanmak isterseniz, istediğiniz tüm eklentileri bu temaya rahatlıkla ekleyerek özelleştirmeler yapabilirsiniz.

7- Zigcy

Zigcy Wordpress E-Ticaret Teması
Zigcy Wordpress E-Ticaret Teması

Hazırlamak istediğiniz sayfanın esnek olmasını isterseniz eğer Zigcyi kullanabilirsiniz. Zigcyi kurduğunuz zaman sayfa elementor sayfa düzenleyici ile birlikte gelmektedir. Elementor sitenizin renk tonunu veya görünüşünde yapmak istediğiniz değişiklikleri birkaç ufak teknik ile yapabilmenizi sağlayan güçlü bir düzenleyici eklentisidir. Ek olarak bu temayı istediğiniz diğer tüm sayfa düzenleyici eklentileri ile düzenleyebilirsiniz.

Zigcyi istediğiniz gibi düzenleyip, özelleştirebilirsiniz. Zigcy ile site arka planınızı ister resim ister kısa bir video ile özelleştirebilirsiniz. Site renk düzeninizi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Zigcy ürün kategorinizi yönetmeye yardımcı olan sağlam bir mega menü sunmaktadır.

8- eStore

eStore Wordpress E-Ticaret Teması
eStore Wordpress E-Ticaret Teması

ThemeGrill tarafından geliştirilen bir diğer e-ticaret temamız ise eStore’dir. Ücretsiz olmasına rağmen eStore bir çok güçlü ve güzel özellik eklenmiş bulunmaktadır. eStore teması kullanılarak hazırlanan yaklaşık 20 bin tane e-ticaret sitesi bulunmaktadır.

eStore istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Kullanıcıya sağ ve sol kenar çubuğunu ve 3 adet özelleştirilebilir özel menü sunmaktadır. Temanın 10’dan fazla eklenebilir bileşeni bulunmaktadır ve 12 den fazla da özel bileşeni bulunmaktadır. Demo sürümünde birkaç adımda 4 farklı düzende bulunmaktadır. Her sayfa ve yazı için bulundurmuş olduğu düzen seçenekleri bulunmaktadır.

9- Bellini

Bellini Wordpress E-Ticaret Teması
Bellini Wordpress E-Ticaret Teması

Bellini tüm firmaların web sitesinde kullanıla bilecek modern ve sade bir tasarımı bulunmaktadır. Eklenen görselleri tam genişlikte göstererek sitenizi ziyaret eden kullanıcıların memnun kalmasını ve dikkatini çekmesini sağlamaktadır.

Diğer temalar gibi bu temada tüm özelleştirmelere açık olup, istediğiniz tüm bileşenlerini özelleştirebilirsiniz.

10- TYCHE

Tyche Wordpress E-Ticaret Teması
Tyche Wordpress E-Ticaret Teması

Bu tema ise daha çok canlı canlı renklere sahip olup, canlı bir tasarıma sahip olan ve WooCommerce entegresi içeren bir e-ticaret temasıdır. WooCommerce eklentilerinin hepsi entegre edilen bu tema entegresi olan WooCommerce sayesinde online mağazanıza kolaylıkla profesyonel ve modern bir şekilde görünüm katabilirsiniz.

Bu tema eklemiş olduğunuz tüm ürünleri akıcı ve çok canlı bir şekilde göstermektedir. Açmış olduğunuz her sekmede yeni bir modernlik ve şıklık ile karşılaşacaksınız. Eklemiş olduğunuz en iyi ürünlerinizi ana sayfanızda bulunan kaydırıcılarda görüntüleyebilirsiniz. Tema ek olarak her ürünün kategorisine farklı renk ve etiket oluşturmanıza izin vermektedir.

Wordpress için ücretli ve ücretsiz birçok e-ticaret teması bulunmaktadır. halillacin.com.tr sizler için öneri olarak 10 tane en iyi wordpress e-ticaret teması ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu