Bilişim Teknolojileri

ClipDrop Nedir? Nasıl Kullanılır?

ClipDrop Nedir? Nasıl Kullanılır? Hangi programla uyumlu çalışıyor? Hangi cihazlara kurulum yapılabiliyor? Neymiş bu ClipDrop, ne işimize yarayacak gelin birlikte bakalım.

ClipDrop uzun süredir takip ettiğim ve istikrarlı bir şekilde çalışmasını beklediğim YOK ARTIK be! dedirten bir uygulama.

ClipDrop Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzun kamerasını kullanarak çevrenizdeki nesneleri hızla yakalayıp masaüstü uygulamalara yerleştirmesine olanak tanıyan yeni bir uygulama olan ClipDrop artık kullanılmaya hazır. Fotoğrafını çektiğiniz nesneleri dijital hale getiren artırılmış gerçeklik üzerinde hoş bir değişiklik.

ClipDrop Beta uygulamasının tanıtım videosunda, çiçeklerden, TV’lere kadar her şeyin fotoğrafını çekebildiğini ve ardından bunları kırpılmış ve arka planı temizlenmiş nesneler olarak hızla belgelere aktarabildiğini gösteriyor.

Sadece nesneleri değil görsel olarak fotoğrafını çektiğiniz metinleri de kolayca kopyalayabilecek bir duruma getirebiliyor. Evet, biliyorum bunu yapan birçok uygulama ve araç var ama en profesyonel yapan uygulama bu olduğunu söyleyebiliriz.

ClipDrop Nedir?
ClipDrop Nedir?

 

Photoshop programı ile bir eklenti desteği ile birlikte bir uyum içinde çalışan ClipDrop, tasarım yaparken size çok yardımcı olacaktır. Özellikle arka plan silme, temizlemekle vakit kaybetmeden en hızlı şekilde tasarımınızı yapabilirsiniz. Google Dokümanlar, PowerPoint, Figma, Canva ve Pitch için de kullanabileceğiniz bir uygulama. Elbette, uygulama sadece bu işe yaramıyor. Çevrenizdeki günlük nesnelerin fotoğraflarını çekmek ve her zamanki gibi iOS ve Android’de paylaşmak için de kullanabiliyorsunuz.

 

ClipDrop yazılım olarak, iOS ve Android uygulamalarına ek olarak Windows ve macOS için de mevcut. Böylece masaüstünüzden veya web’den resim ve metin alabilir ve bunları hızla belgelere aktarabilirsiniz.

ClipDrop yayınlanmış olsa da, yapımcısı Diagne hala beta aşamasında olduğu ve kullanıcıların bazı “hatalar ve pürüzler” konusunda beklemesi gerektiği konusunda uyarıyor. Kendimiz denediğimizde, iPhone X ile kalabalık bir masadan eşya seçmenin iyi bir iş çıkardığını gördük. Ama bazı telefon ve sürümlerde telefondan masaüstüne ya da direkt Photoshop uygulamasına aktarmada sorun çıkabiliyor. Hatta bazen gölgeler veya kalabalık nesnelerle karıştırma gibi hatalarla karşılaşabiliyorlar.

Şimdi gelelim bu kadar tatlı ve güzel özellikleri olan bu uygulamanın acı kısmına.

ClipDrop Ücreti Ne Kadar?

ClipDrop uygulaması ücret ödemeden indirebiliyorsunuz. Fakat kullanımı kısıtlı, ilk indirmede 5 ya da 10 tane ücretsiz fotoğraf çekip yüklemek için izin verirken sonra ücretli olduğunu yüzünüze bir duvar gibi çarpıyor.

Maalesef ki doların durumunu düşünürsek bize her şey pahalı. ClipDrop şu anda yıllık 39.99 $‘dan fiyatlandırılıyor, ancak 20 Kasım’dan sonra fiyat yılda 79.99 $’a veya ayda 9.99 $’a yükselecek. Evet bize her türlü pahalı gelse de eğer tasarım işi yaparak para kazanıyorsanız işinize oldukça yarayan program.

İlginizi çekebilir:  WordPress Category Yazısı Nasıl Kaldırılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu