Tanıtım

Asansör Fiyatları – Bakım ve Montaj

Asansör Fiyatları, Asansör Bakım ve Montaj Hizmetleri veren firmalar arasında öncü olan Arken Asansör sizlere bu alanla en kaliteli hizmeti veren Asansör firmasıdır.

Asansör Nedir? Nasıl Kullanılır? Asansör Fiyatları

Asansör, gelişen teknoloji ile birlikte hızlı kentleşme başlanmıştır. Hızlı kentleşme ile birlikte arsalara yüksek binalar yapılmaya başlanmıştır. Yüksek binalar ile birlikte yavaş yavaş asansörler ve yürüyen merdivenler hayatımıza girmeye başlamıştır. Ziyaret ettiğimiz bir çok evde asansörleri görebilmekteyiz.

Modernleşme sürecine girdiğimizden dolayı binalarda asansörlere olan ihtiyaçlar artmaya başlamıştır. Asansörler yüksek binalarda kullanılarak, yük ve eşya taşınabilirliğini kolaylaştırarak daha konforlu bir yaşam sunabilmektedir. Asansörlerin üretimi günümüzde hâlâ daha çok hızlı bir şekilde gelişerek devam etmektedir.

Asansör Fiyatları

İstanbul Asansör Fiyatları sektörüne göre değişen asansör fiyatları, asansörün durak sayısı, taşıma kapasitesi, taşıma ve boyutları gibi fiyatı etkileyen faktörlere göre değişir. İstanbul Asansör firması olan Arken Asansörün iletişim bilgilerinden fiyat ve bilgi alabilirsiniz.

Teknolojinin her gün gelişmesi ile birlikte asansör kullanımları artmaktadır. Sürekli olarak kullanılan asansörler bir zamandan sonra, bakım, arıza, parça değişimi gibi yapılması gereken işlemler olmaktadır. Arken Asansör olarak siz değerli müşterilerimize asansör bakımı, parça değişimi, arıza bakımı, montaj vb. gibi bir çok hizmeti sunmaktayız. Sizlerde ekibimiz ile iletişime geçerek sunmuş olduğumuz bir çok hizmetten uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz.

Revizyon  

Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça yüksek binalar inşa edilmeye başlanmıştır, buda bizlere aktif olarak asansör kullanma zorunluluğu getirmektedir. Bu da zaman teknik ömürlerini tamamlamalarına neden olmaktadır. Teknik ömrü biten asansörler hem seyahat kalitesini hem de binan olan değerini kaybetmesine neden olmaktadır.

Arken Ssansör olarak, tecrübeli ve profesyonel ekibimiz ile birlikte sektörümüzde her geçen gün oluşan gelişimleri takip ederek sizlere güvenilir ve uygun fiyatlı hizmetler sunmaktayız.

Asansör bakımları düzenli bir şekilde yapılamadığı zamanlarda mekanikleri yıpranarak zarar görmeye başlar. Bu yıpranmalar da zamanla giderilmezse eğer hem görünüm olarak hem de güven olarak, hiç istemeyeceğimiz sonuçları doğurabilmektedir.

Bu tarz olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için ekibimiz ile iletişime geçerek asansör revizyon hizmeti alabilirsiniz. Asansör revizyonunun bina sakinlerine birçok faydası vardır.

Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;  

  • Gönül rahatlığı ile konforlu ve güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Gelişen teknoloji ve tasarım ile birlikte, güvenirliğin yanı sıra göze hoş gelen, modern bir asansör sayesinde binanızın değerine değer katabilirsiniz.
  • Revizyon çalışması yapılmış bir asansör daha kolay yukarı çıkıp aşağıya inerek, zengin ve konforlu bir kullanım hizmeti sunacaktır. Buna ek olarak, eskisine göre daha sağlam ve daha az arıza veren bir asansör olacaktır.
  • Asansör revizyonu sonrasında asansör daha tasarruflu çalışmaktadır.

CE belgesi ile onaylı malzemeler ile birlikte hizmet sunan Arken Asansör, eskimiş, güvensiz olan asansörlerinize revizyon çalışması yaparak, eskisine göre daha sağlam ve kullanışlı bir hale getirmektedirler. Bina yapısı, bina sakinlerinin beklentileri vb. gibi beklentiler Arken Asansör olarak en çok dikkat ettiğimiz unsurlardandır.

Asansör Bakım – Arıza – Montaj  Hizmetleri

Asansör Bakım, Asansörlerin çalışma mekanizmaları dik bir şekilde çalışmaktadır. Yüksek binalarda asansörlerin kullanılması hem can hem de mal güvenliği için oldukça önemli ve zorunludur. Asansör bakıları dikkatli ve düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Güvenilir bir şekilde asansör bakımı yapabilmek için çeşitli birçok yöntem bulunmaktadır. Arken Asansör olarak, İstanbul’ un tüm ilçelerine tecrübeli çalışanlarımız ile birlikte, en uygun fiyatlı aylık bakım hizmetlerini sunmaktayız.

İlginizi çekebilir:  Yerli E-posta Servisi Uzman Posta

Binanızda bulunan asansör markası hangisi olursa olsun, garanti süreci bittikten sonra istediğiniz tüm firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz. Ekibimiz ile iletişime geçtikten hemen sonra, belirtmiş olduğunuz adreslere gelerek, gerekli olan tespitleri yapmaktayız. Bu tespitlere bağlı olarak, asansörün mekanizmaları kontrol edilir ve mekanizmalarda varsa bir sorun giderilir ve parça değişimi gerekiyorsa parça değişimi yapılmaktadır. Bu tarz bakımların düzenli olarak yapılmadıkları takdirde olumsuz sorunlar gün yüzüne çıkarak sizlerin canını sıkabilmektedir.

Asansör Arıza 

Asansör Arıza, asansörler elektrik ile çalışan bir sisteme sahiptirler. Güvenli bir ray üzerinde yukarı aşağı doğru hareket etmektedir. Her makinenin olduğu gibi asansörlerinde kendilerine göre bir çalışma prensipleri bulunmaktadır. Tüm asansör modellerinin programlamaları otomatik çalışma yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Asansörler kullanım amaçlarına göre çeşitli güvenlik önlemlerine sahiptirler.

Asansör Montaj 

Binanız için seçeceğiniz asansörlerde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz asansörlerin binanızın değerine değer katacağını belirtmek isteriz. Asansörün rayları, motoru, çağırma düğmeleri, kabini vb. şeyler asansörler için oldukça önemli parçalardır. Ekibimiz ile asansör konusundaki her türlü aksamı sizlere sunmaktayız.

Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi ne olursa olsun, asansör montajı pür dikkat ve eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Montajı düzgün yapılmayan asansörlerde kısa sürede verimsiz bir sisteme dönüşmektedirler. Bu şekilde güvensiz bir asansör ile yolculuk yapmak oldukça ürkütücü olacaktır. Montajı doğru bir şekilde projelendirilerek, yönetildiği zaman ve içerisinde kullanılan malzemeler kaliteli ve uzun ömürlü malzemeler olursa son olarak da aylık bakımları düzenli bir şeklide yapılırsa eğer, asansörün sorunsuz bir şekilde çalışmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Bir Asansör Montajın Olmazsa Olmaz Malzemeler;

Asansör malzemeleri ve satışı için Arken Asansörü arayabilirsiniz, Asansör butonu, yağdanlık, fotosel, halat tutucu, kasnak koruma, speratör sacı, tampon sehpası, etek gibi bütün ürünler mevcuttur.

Asansör Butonu:

Asansör Butonu, Asansörü kullanacak olan kişinin asansöre bindikten sonra da gideceğimiz yere asansörü yönlendirebilmemiz için veya herhangi bir olası durumda acil yardım veya acil yardım telefonunu aramak için gerek butonları içeren bir parçadır.

Asansör Kaseti:

Asansör Kaseti, Asansörü bulunduğumuz kata çağırabilmek için gerekli olan bir parçadır. Bu parçanın montajı ve bağlantısı dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi takdir de bulunduğunuz kata asansörü çağırayım darken kasetin üzerin de ki butona batığınız zaman bağlantılar kısa devre yaparak binanızın panosunu yakma ihtimali veya size zarar verme ihtimali olabilmektedir.

Asansör Pateni:

Asansör Pateni, Asansör kabinine binen aşırı yüklerin bir kısmını yüklenerek rayın arar görmesini engellemektedir. Bu sayede raylar daha uzun ömürlü ve güvenilir bir şekilde taşıma yapabilmektedir. Genellikle yük asansörlerinde ve sedye asansörlerinde kullanılmaktadır.

Asansör Yağ Toplama Kabı:

Asansör Yağ Toplama Kabı, Asansör raylarının aylık bakımlarında yapılan yağlama işlemi sonucu fazla yağların raylardan aşağıya kayarak asansörün kuyu dibine düşerek ağır bir koku yaratmasını engellemektedir. Bu sayede asansörler için olmazsa olmaz olan yağ toplama kaplarını fazla yağ kullanımında kullanmak için taktırmanız gerekli ve her ay bakımını yapmalısınız.

Asansör Panosu:

Asansör Panosu, Asansör kullanıcısının görmediği, asansörün tüm güç kaynağı, beyni ve yönetiminin yapıldığı araçları içerisinde bulunduran bir metal kutudur. Asansör panosunu yetkililer dışında açılması oldukça tehlikeli ve yasaktır. Yapacağınız yanlış bir hareket ile binanın elektrik tesisatını yakabilir veya kendinize ciddi kalıcı hasarlar verebilirsiniz.

Asansör Rayları:

Asansör Rayları, asansörü çağırmak için paten üzerindeki butona bastıktan sonra asansörün kontrollü bir şekilde bulunduğunuz kata gelmesi için kullanılan parçadır.

İlginizi çekebilir:  COVID-19 Sürecinde E-Posta İletişimi ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Asansör Kabini

Asansör kabini, Kullanım amacına göre değişkenlik gösteren asansör kabinleri, güvenli bir şekilde insan veya yük taşımak için kullanılan bir taşınabilir bir odadır.

Asansör Motoru

Asansör Motor, düğmeye basıp Asansörü bulunduğunuz kata çağırabilmeniz için kontrollü bir şekilde çalışan asansörün en önemli parçalarından biridir.

Asansör Tamponu

Asansör tamponu, asansörlerin güvenlik sistemlerindeki oldukça önemli parçalardan biridir. Halat kopması, elektrik kesilmesi, asansör kabinin raylarında bir sorun oluşması gibi durumlarda fren mesafesinin olmadığı zamanlarda oluşacak kötü durumları bir nebze de olsa azalta bilmek için kullanılan güvenlik sisteminin en önemli parçasıdır.

Firma Bilgileri:
Firma Adı: ARKEN ASANSÖR
Firma Telefon: 0212 597 2 112
Firma Web Sitesi: https://arkenasansor.com/

Siz de blogum da tanıtım yazısı almak isterseniz, iletişim sayfamdan veya sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu