Oyun

Aim Geliştirme – Oyunlarda Performansınızı Arttırma Yöntemleri!

Oyunlarda aim geliştirme yöntemleri ile performansınızı arttırmanın zamanı geldi! Aim nasıl geliştirilir? Aim geliştirme yöntemleri nelerdir? Ve Aim geliştirmek için neler yapmalısınız? Uzun süredir oyun oynayıp bir türlü aim konusunda geliştiremiyor musunuz kendinizi? Bunun sebeplerine bakalım. Öncelikle bilmeyenler için aim nedir açıklayalım..

Aim Nedir? Ne demek?

Aim; oynadığınız oyunda nişan almak demektir. Her oyunda aim yoktur. Aim olan oyunlarda düşmanınıza nişan alıp ateş edersiniz. EPS ya da TPS oyunlar için aim önemlidir. Ne kadar çok oyun oynarsanız oynayın, eğer aim geliştirmesi yapmazsanız ve aim hakkında bazı püf noktalarına dikkat etmezseniz iyi bir aime sahip olamazsınız. Rekabetçi ruhunuz sizi daha çok ele geçirip, sinirlerinize hakim olamazsınız. Hatta birkaç adım ileriye gidip bilgisayarına zarar verenler de yok değil. : )

Aim Geliştirme Yöntemleri Nelerdir?

Aim geliştirmek için PUBG, CS:GO, Fortnite ya da VALORANT gibi oyunlarda nişan almak en önemli hareketlerden biridir. Düşmanınızın üzerine nişan alıp isabetli bir şekilde atış yapmanız oyun başarınızı oluşturuyor. Peki bu başarınızı arttırmanın yolları nelerdir? Aim nasıl geliştirilir? İşte bu soruların cevapları!

Doğru Donanım Seçimi ve Kullanımı

Aim için en önemli donanımlardan biri doğru seçilmiş faredir (Mouse). Rakiplerinize karşı şansınızı oldukça fazla arttıran bir faktördür. Şuan kullandığınız ya da eski farenizle de oyun oynayabilirsiniz fakat farenizin tepkime ve frekans süresi nedeniyle rakibinizi sizin önüne geçiren durumlar olacaktır. Bu nedenle eğer bütçe konusunda bir sıkıntınız yoksa kaliteli bir fare tercih etmenizi öneriyorum.

Oyuncu mouse fiyatları 250 ile 5000 tl arasında bir fiyata sahip. Bu aralar gözde olan oyuncu mosuları;

  • Logitech G102
  • ASUS ROG Gladius II
  • Corsair Glaive RGB
  • Logitech G900

Bütçenize göre tercih yapabilirsiniz. Sizin de önerdiğiniz mouse ya da donanımlar varsa benimle paylaşın.

Aim geliştirmek için yapmanız gereken bir diğer şey ise zaman buldukça antrenman yapmaktır. Ne kadar çok antrenman yaparsanız aim yeteneğiniz o kadar gelişecektir. Aim geliştirmek için antrenman haritaları ve farklı oyunlar var.

CS:Go oyunundaki bazı atölye haritalarında ya da VALORANT oyunun alıştırma modunda aim antrenmanları yapabilir karşınıza çıkan hedeflerle nişan alma yönünüzü geliştirip, çalışabilirsiniz.

Aim Geliştirme
Aim Geliştirme

CS:GO Antrenman Haritaları Nasıl Yüklenir?

– Stream’e giriş yapın.
– Topluluk / Atölye seçimini yapın.
– Göz at bölümünden Counter Strike Global Offensive yazarak arama yapıyoruz.
– Haritalar sıralanıyor, abone ol butonuna tıklıyoruz.
– Ya da resmin üzerine gelip +(artı) butonuna tıklıyoruz.

Haritaları aktif edip açmak için: Oyuna giriş yapın / Oyun Bul / Atölye / Seçim yapın.

Aim Geliştirme Sitesi

Aim becerilerini geliştirmek için birçok site ve yöntem mevcut ama en kolay bir şekilde antrenman yapmak istiyorsanız size önereceğim Aiming.Pro sitesidir. Ücretsiz bir şekilde aim geliştirme pratikleri yapabilirsiniz. Test sonunda farklı grafiklerle eksiklerinizi size gösterip geliştirmek için size ipuçları veriyor.

Nişanınızı Her Zaman Havada Tutun!

Yeni oyuncuların genellikle yaptığı hatalardan biri aşağıya doğru bakıp, nişanınızı yerde tutmalarıdır. Profesyonel oyuncuların oyunlarını incelerseniz nişanlarının hep kafa hizasında havada tuttuklarını göreceksinizdir. Siz bu hatayı yapmayın ve direkt profesyonel oyuncuların taktiği ile kendinizi geliştirmeye başlayın!

Doğru Hassasiyeti Bulma ve Değiştirmeme

Oyun oynarken size uygun olan hassasiyeti bulmanız ve bu hassasiyete alışmanız gerekiyor. Oyunlar arasında geçişlerde bu durumu korumanız gerekiyor. Örnek veriyorum PUBG oyununda 1.50 hassasiyete alıştıysanız CS:GO oyununda buna eş değer olan hassasiyeti bulup korumanız gerekiyor. Aimin.Pro’nun hassasiyet dönüştürme aracına ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Brain Test Cevapları

Halillacin.com.tr olarak sizlere aim geliştirme konusunda elimden geldiğince bilgilendirmeye çalıştım. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu